Zapaśniczy sukces WLKS

Pięć medali i drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej to efekt startu zapaśniczek WLKS Siedlce w ogólnopolskim turnieju młodziczek, który odbył się w stolicy.

Liczna, bo czternastoosobowa grupa młodych zawodniczek WLKS Siedlce wybrała się do stolicy na krajowe zawody. Pięć z nich stanęło na podium. Pierwsze miejsce w kat. 32 kg zajęła Karolina Urban. Druga w kat. 67 kg była Klaudia Piesak, a trzecie lokaty zajmowały: Martyna Jastrzębska w kat. 67 kg, Eliza Urban w kat. 44 kg i Dominika Solnica w kat. 48 kg.

11. Patrycja Soszyńska w kat. 48 kg

Udany występ WLKS sprawił, że nasz klub w klasyfikacji klubowej zajął drugie miejsce, ustępując pierwszeństwa jedynie Suplesowi Wierzbica.

W XXII Międzynarodowym Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej będącym jednocześnie Pucharem Polski Kadetów wzięło udział dwóch zapaśników WLKS. Trzynasty w kat. 76 kg był Robert Durka, a szesnasty w kat. 85 kg był Tomasz Krzyszczak.

źródło: własne / zapasy.org.pl; foto: Maciej Sztajnert