Liderzy z Siedlec

Druga drużyna Pogoni Siedlce zakończyła rundę jesienną IV ligi mazowieckiej gr. południowej na pozycji lidera.

Statystyki punktowe i bramkowe

Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza w 17 meczach (jedno spotkanie rozegrane awansem z rundy wiosennej) zdobyli 35 punktów, co daje średnią 2.06 punktu na mecz. Siedlczanie 11 spotkań wygrali, 2 razy remisowali i 4 razy schodzili z boiska pokonani. Bilans bramkowy to: 41 strzelone (2.41/mecz) i 29 stracone(1.70/mecz).

Mecze domowe

Rezerwy w meczach na własnym boisku byli niepokonani. Na 9 spotkań w Siedlcach, biało-niebiescy 7 meczów wygrali oraz dwa zremisowali. Na 27 możliwych punktów do zdobycia Pogoniści osiągnęli 23 (2.55/mecz). Kibice zebrani w Siedlcach zobaczyli 29 strzelonych bramek (3.22/mecz) i 17 straconych (1.88/mecz).

Mecze wyjazdowe

Siedlczanie w 8 pojedynkach na wyjeździe 4 razy wygrywali oraz 4 razy zostali pokonani przez rywali. Bilans bramek jest identyczny: 12 strzelonych(1.5/mecz) i 12 straconych(1.5/mecz).

Puchar Polski

Biało-niebiescy w rozgrywkach Pucharu Polski nie mieli sobie mocnych i sięgnęli po puchar. W 4 meczach Pogoniści zdobyli 26 bramek (6,5/mecz), a stracili tylko trzy (0.75/mecz). Najlepszym strzelcem w tych rozgrywkach był Bartosz Kaszubowski (7 goli), który wraz z byłym piłkarzem Pogoni Rafałem Komosą (Czarni Węgrów) sięgnął po koronę króla strzelców. W finale Pogoń II Siedlce pokonała Czarnych Węgrów 5:1.

Bramkarze

W rundzie jesiennej w barwach Pogoni wystąpiło trzech bramkarzy. Najwięcej minut w bramce Pogoni spędził Karol Budzikur (805 minut, 9 meczów). Jego etatowym zmiennikiem był Hubert Radzikowski, który zaliczył 686 minut. Na pozycji golkipera wystąpił także Przemysław Jakimiak, który rozegrał 33 minuty w meczu wyjazdowym z Okęciem Warszawa.

Obrońcy

Na pozycji prawego obrońcy najwięcej minut zaliczył Robert Kwiatkowski (630 minut, 7 meczów). Parę środkowych defensorów tworzyli Mateusz Steć (1084 minuty, 13 meczów) oraz Mateusz Padysz (869 minut, 11 meczów). Na pozycji lewego obrońcy ustawiony został Tomasz Grochowski, który w całej rundzie zagrał w 13 meczach (1120 minut). W obronie były duże rotacje. Ponad 400 minut rozegrali: Mariusz Dzienis, Aron Majczyna, czy Łukasz Wójcik.

Pomocnicy

W linii pomocy najczęściej grywali: Sylwester Buga (1392 minuty, 16 meczów), Marcin Paczkowski (1346 minut, 15 meczów) oraz Wiktor Lach (831 minut, 11 meczów). Średnia wieku całej trójki wynosi 23.6 lat. Wymienieni piłkarze są to zawodnicy, który w przeszłości występowali w wyższych klasach rozgrywkowych. Wszyscy razem zdobyli 7 bramek.

Napastnicy

W ataku najczęściej grywali: Cezary Demianiuk (810 minut, 9 meczów), Bartosz Kaszubowski (840 minut, 12 meczów) oraz Piotr Krawczyk (937 minut, 13 meczów). Formacja ataku jest najmłodszą z wszystkich. Średnia wieku całej trójki wynosi 18 lat. Najlepszym strzelcem jest Piotr Krawczyk, który 9 razy trafiał do siatki (0.69 gola na mecz). Pozostała dwójka dołożyła jeszcze po sześć bramek.

2 – Sylwester Buga, Marcin Paczkowski, Hubert Tomalski
1 – Adam Czerkas, Kamil Dmowski, Mariusz Dzienis, Adrian Dziubiński, Damian Guzek, Michał Kitliński, Łukasz Zaniewski
+ jedno trafienie samobójcze

Strzelcy w przeliczeniu na minuty (przynajmniej 3 gole)

104 minuty – Piotr Krawczyk
135 minut – Cezary Demianiuk
140 minut – Bartosz Kaszubowski
277 minut – Wiktor Lach
373 minuty – Tomasz Grochowski

Minuty na boisku (pierwsza piątka)

1392 minuty – Sylwester Buga
1346 minut – Marcin Paczkowski
1084 minuty – Mateusz Steć
937 minut – Piotr Krawczyk
869 minut – Mateusz Padysz