Puchar Świata rozpoczęty

Na przełomie listopada i grudnia w fińskim Kuusamo rozpoczęły się zmagania najlepszych biegaczy narciarskich świata. W tym elitarnym gronie nie zabrakło też siedlczanina Macieja Staręgi. Reprezentant Polski wystartował w dwóch biegach rozgrywanych techniką klasyczną.

Pierwszego dnia odbyły się sprinty na dystansie 1,4 km. W kwalifikacjach Maciej Staręga uzyskał 32 czas i zabrakło mu zaledwie 0,26 sek. do awansu do ćwierćfinału. Pozostali Polacy zajęli dalsze lokaty, a całe zawody wygrał Norweg Eirik Brandsdal. Z sobotniego biegu na 10 km Maciej był mniej zadowolony. Jak sam przyznał osłabł na ostatnich dwóch kilometrach i ostatecznie zajął dopiero 82. miejsce, tracąc do zwycięzcy Czecha Lukasa Bauera 1:38,5 min. Tego dnia wśród kadrowiczów lepszy okazał się Maciej Kreczmer, który uplasował się na 36 miejscu. W niedzielnym biegu na 15 km stylem dowolnym Staręga nie startował.

Wyniki sprintu techniką klasyczną (PŚ, Kuusamo, 29.11.2013 r.)