19 miejsce Macieja Staręgi w Davos

Sezon narciarski dopiero się rozkręca a Maciej Staręga już pobija własne rekordy. W szwajcarskim Davos siedlczanin zajął najwyższą jak dotąd lokatą w indywidualnych zawodach Pucharu Świata.

Po dość pechowych sprintach w Kuusamo i Seefeld (dwa razy 32 miejsce) Maciej Staręga z optymizmem czekał na kolejne starty. Mimo ostrego klimatu, wysoko położone Davos jest lubianym przez niego przystankiem Pucharu Świata. W tym roku część polskiej kadry poprzedziła te zawody krótkim zgrupowaniem w Passo Lavaze, które na pewno pozwoliło na lepszą aklimatyzację. Siedlczanin czuł, że w niedzielnym sprincie techniką łyżwową może powalczyć o bardzo dobrą lokatę. Na starcie stanęło blisko stu zawodników, jednak Maciej bez problemów znalazł się w czołowej „30” notując 26 czas. W ćwierćfinale do pełni szczęścia zabrakło niewiele. W połowie biegu Polak został przyblokowany przez rywali i na finiszu nie mógł już poprawić swojej pozycji. 4 miejsce ostatecznie dało mu 19 lokatę w klasyfikacji końcowej sprintu. Tak dobry wynik i kolejne cenne doświadczenie ucieszyły siedlczanina, który jednak stawia sobie wyższe cele: – Była to jednak kolejna lekcja i kolejne doświadczenia, które pomagają mi stawać się lepszym zawodnikiem i z tego też bardzo się cieszę. 19 miejsce na pewno świetna sprawa i nie ukrywam, że jestem szczęśliwy, ale apetyt był większy. Może pomału wskoczymy wyżej…

Wyniki sprintu techniką dowolną (PŚ, Davos, 15.12.2013 r.)