Poskromiły Żbika (fotogaleria)

Siatkarki Ósemki Siedlce uporały się po pięciosetowej walce ze Żbikiem Pruszków.

Od początku premierowej partii siatkarki z Siedlec uzyskały przewagę. Ósemka roztrwoniła ją w drugiej fazie seta, ale końcówka znowu należała do podopiecznych Jarosława Plewińskiego. Podobny przebieg miała kolejna odsłona spotkania. Żbik zbliżył się do siedlczanek (16:14), ale Ósemka wrzuciła wyższy bieg i wygrała do 16.

Walka punkt za punkt w trzecim secie trwała do stanu 8:8. Od tego momentu Żbik zdobył pięć punktów z rzędu. Siatkarki z Pruszkowa – mimo pogoni Ósemki – nie roztrwoniły wypracowanej przewagi do końca seta. Siedlczanki dobrze rozpoczęły czwartą partię (3:0), ale przyjezdne odrobiły straty z nawiązką (12:6). Pruszkowianki nie wypuściły z rąk szansy i wygrały 25:16.

Ósemka nie powtórzyła feralnego scenariusza sprzed tygodnia, kiedy wygrywała 2:0, a przegrała 2:3. Przy zamianie stron w tie-breaku siedlczanki prowadziły 8:5, by ostatecznie zwyciężyć 15:8.

Ostatnim rywalem siedlczanek w 2013 roku będzie Lider Radom. Spotkanie zostanie rozegrane w piątek 20 grudnia o 16.

15.12.13, 15:00 – Siedlce (sala PG 4)
III liga: Ósemka Siedlce – Żbik Pruszków 3:2 (25:20, 25:16, 22:25, 16:25, 15:8)
Ósemka: 1. Ewelina Wąsak, 2. Marta Orzyłowska, 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Weronika Sobiczewska, 9. Adrianna Czaplicka, 11. Agnieszka Sadomska i 3. Eliza Roguska (libero) oraz 6. Klaudia Gajowniczek, 12. Anita Maciejewska, 13. Natalia Klimiuk