Tym razem bez tie-breaka

Siedleckie siatkarki w znakomitych nastrojach zasiądą do świątecznych stołów, bowiem same sprawiły sobie miły prezent wygrywając w Radomiu z Liderem.

Siedleckie siatkarki zmierzyły się dziś w Radomiu z Liderem. I nie mowa tu o zespole, którzy przewodzi ligowej stawce III-ligowych drużyn. Na przekór nazwie, którą ma klub z Radomia, zespół z miasta nad Mleczną znajduje się na końcu tabeli. Nadarzała się więc szansa na zdobycie przez Ósemkę wartościowych punktów do tegorocznego ligowego dorobku. I ta sztuka się udała.

W zasadzie o dwóch pierwszych setach można powiedzieć tylko tyle, że się odbyły. Dominacja podopiecznych trenera Jarosława Plewińskiego była bezdyskusyjna. Od początku siatkarki Ósemki wypracowywały sobie przewagę punktową, którą spokojnie kontrolowały. Pilnowanie wyniku w obu setach sprawiło, że zakończyły się one pewnymi wygranymi siedlczanek: odpowiednio do 15 i do 19.

– Przeciwnik nie był zbyt wymagający, ale wiadomo, że zawsze ciężko gra się na terenie rywala – stwierdził coach Ósemki. Jego słowa znalazły potwierdzenie w trzecim secie. W naszym zespole nastąpiło rozluźnienie. Lider znacznie odskoczył i był problem, żeby go dogonić. Za dużo błędów na siatce i przegrana do 18.

Kolejna partia też nie układała się po myśli Ósemki. Gospodynie cały czas prowadziły. Wprawdzie nie była to jakaś duża różnica, bo 2-3 punkty, ale można było się zaniepokoić, czy nie powtórzy się sytuacja z dwóch poprzednich meczów, kiedy to siedlczanki, po wygraniu dwóch setów, następne dwa przegrywały i o całkowitym rozstrzygnięciu decydował tie-break. Na całe szczęście w końcówce udało się nieco uspokoić grę, kilka razy na zagrywce dobrze poradziła sobie Weronika Sobiczewska i udało się wygrać na przewagi (do 25) i cały mecz 3:1.

– Cieszy wygrana, Miałem dziś małe pole manewru, gdyż nie było drugiej rozgrywającej. Ogólnie dziewczyny zagrały dobre spotkanie. Znamienna była zagrywka, dzięki której wiele razy punktowaliśmy. Ponadto funkcjonowała obrona i blok – podsumował mecz Jarosław Plewiński.

Kolejny mecz w III lidze siatkarki Ósemki zagrają 10 stycznia 2014 roku w Tłuszczu z miejscowym Olimpem.

20.12.13, 16:00 – Radom
III liga: Lider Radom – Ósemka Siedlce 1:3 (15:25, 19:25, 25:18, 25:27)