Szachowa inauguracja roku

39 zawodników wystartowało w pierwszym tegorocznym turnieju z cyklu Grand Prix Siedlec 2014 w szachach pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

Turniej rozegrany w sobotę 4 stycznia br. wygrał Andrzej Czapla ze Skoczka Siedlce, uzyskując 6,5 pkt z 7 partii. Kolejne miejsca zajęli: 2. Mariusz Kalata – SRSDiM Węgrów – 6 pkt., 3. Adam Łukasik – 5,5 pkt., 4. Sławomir Kurpiewski – 5 pkt., 5. Tomasz Sikorski, 6. Patrycja Waszczuk – 5 pkt (wszyscy Skoczek Siedlce) 7. Paweł Węgrzyniak – MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski – 5 pkt.

Na podkreślenie zasługują bardzo dobre wyniki i miejsca w turnieju Patrycji Waszczuk i Pawła Węgrzyniaka. Oboje są uczniami Szkoły Podstawowej w Międzyrzecu Podlaskim. W tym sezonie Patrycja będzie reprezentowała barwy Skoczka Siedlce w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Mazowsza. Szczegółowe wyniki turnieju zostały zamieszczone na stronie internetowej programu sędziowskiego:http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_13/

Po turnieju miało miejsce wręczenie pucharów i dyplomów za ubiegłoroczny cykl rozgrywek Gran Prix Siedlec. O wynikach informowaliśmy przed miesiącem. Puchary i nagrody książkowe dla zwycięzców ufundował Prezydent Miasta Siedlce, a wręczyła je zawodnikom Anna Sochacka – Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce. Kolejne turnieje odbywać się będą tradycyjnie w pierwsze soboty miesiąca w Publicznym Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi ul. Sekulska 10.

źródło: Skoczek Siedlce