sobota, 20 kwietnia 2024r.

Żwawo pod Warszawą

W miniony weekend podwarszawska Kobyłka zgromadziła kilkuset zawodników, którzy specjalizują w kickboxingu. Wszystko za sprawą Pucharu Polski seniorów i Mistrzostw Polski Juniorów w formule Kick-light.

Zawody odbywały się tylko w jednej formule (Kick-light). W Mistrzostwach Polski Juniorów udział wzięło 106 zawodników oraz 30 zawodniczek z 40 klubów. Puchar Polski Seniorów zgromadził 97 zawodników oraz 22 zawodniczki z 43 klubów. W powyższym gronie byli także zawodnicy trzech siedleckich klubów, którzy wrócili z pozycjami medalowymi.

W Mistrzostwach Polski juniorów trzecie miejsce w kat. 50 kg zajęła Sandra Szczepanowska z TKKF Siedleckie.

Pozostali zawodnicy z naszego miasta rywalizowali w Pucharze Polski. Drugie miejsca wywalczyli: Rafał Krasuski z Gladiatora w kat. 57 kg, Roger Garbaczewski z TKKF w kat. 69 kg, Łukasz Przekaza z UKS Power w kat. 74 kg i Cyprian Grzęda z TKKF w kat. 89 kg. Trzeci w kat. 79 kg był Mariusz Lipiński z Gladiatora.

Poza tym rozegrano także turniej Master Cup, w którym junior Kuba Malinowski w kat. 69 kg, i senior Mateusz Łukasiak (obaj UKS Power) w kat. 79 kg zdobyli złote medale.

źródło: własne / kickboxing24.pl; foto: kickboxing24.pl