sobota, 20 kwietnia 2024r.

Deklasacja

Siedlecki Prus przegrał w Łosicach z Warszawianką Warszawa aż 21:42.

Spotkanie toczyło się pod zdecydowaną przewagą gości. Warszawianie od początku narzucili swój styl gry i od pierwszych minut powiększali swoją przewagę bramkową. Do około 20 minuty ta przewaga wynosiła 3-4 punkty i była do odrobienia, jednak z biegiem czasu Prus tracił więcej niż rzucał i pierwsza połowa skończyła się przewagą 9 punktów szczypiornistów ze stolicy. Druga połowa wyglądała podobnie, gospodarze nie potrafili zmienić losów meczu, a ich przeciwnik kontrolował to co działo się na parkiecie. Dużą bolączką siedlczan były straty bramek po kontrach, gdzie Warszawianka była bardzo skuteczna. Ostatecznie Prus w końcówce postawił wszystko na jedną kartę i uległ aż 21 bramkami (tyle samo zdobył). Najwięcej bramek dla siedlczan zdobył grający trener – Emil Kożuchowski – 8.

Następny mecz Prusa czeka za tydzień w Łodzi z miejscowym ChKS.

01.03.14, 16:00 – Warszawa

II liga: Prus Siedlce –  Warszawianka Warszawa 21:42 (11:20)

Prus: Adam Maciak, Krzysztof Maciak, Jakub Chromiński – Bartosz Sokołów 3, Paweł Łukaszuk 3, Jan Borkowski, Emil Kożuchowski 8, Marek Zbucki, Sebastian Tomczuk 3, Sebastian Hunder 4, Marek Głuchowski, Michał Kluczek, Jakub Matejak