Łukasik najlepszy w marcowym Grand Prix

W sobotę 1 marca w Publicznym Gimnazjum Nr 3 odbył się trzeci z cyklu turniejów szachowych Grand Prix Siedlec 2014 pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

Zwyciężył Adam Łukasik ze Skoczka Siedlce – uzyskując 6,5 pkt z 7 partii. Tuż za nim uplasował się młody wychowanek siedleckiego „Skoczka” – Tomasz Sikorski – uzyskując 5,5 pkt, co było miłą niespodzianką turnieju. Kolejne miejsca z 5 punktami zajęli: Zbigniew Litwiniec – Radzyń Podlaski, Jakub Szczygieł – Krynka, Sławomir Kurpiewski – Skoczek Siedlce, Jan Kamiński – Warszawa, Andrzej Czapla – Skoczek Siedlce i Andrzej Wisznicki – Radzyń Podlaski.

W turnieju uczestniczyło 33 zawodniczek i zawodników. Szczegółowe wyniki turnieju są opublikowane na stronie programu sędziowskiego ChessArbiter Pro: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_1153/results.html?l=pl

Jakub Szczygieł, uzyskując 5 pkt, wygrał klasyfikację uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a Rafał Żebrowski – z Węgrowa – z 3 punktami klasyfikację gimnazjów. Wśród uczniów szkół podstawowych klas IV – VI najlepsza okazała się Patrycja Waszczuk z Międzyrzeca Podlaskiego – 4,5 pkt (!), a uczniów klas I – III – Filip Kuszpa z Radzynia Podlaskiego – 3 pkt. Dzięki bardzo dobrej postawie w turniejach Patrycja Waszczuk w tym sezonie reprezentuje barwy Skoczka Siedlce w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza.

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Siedlec 2014 odbędzie się 5 kwietnia br. Organizator – Klub Szachowy „Skoczek” Siedlce wszystkich miłośników królewskiej gry serdecznie zaprasza.

źródło: własne / Skoczek Siedlce