Zacięty bój z happy endem!

Już pierwszy mecz fazy pucharowej pomiędzy KPS Siedlce Banki Spółdzielcze a Ślepskiem Suwałki przyniósł wiele emocji. Po prawie trzech godzinach wyrównanej walki siedlczanie pokonali gospodarzy 3:2. Tym samym uczynili pierwszy krok do awansu do kolejnej rundy play-off.

Trener Ślepska Piotr Poskrobko przed meczem mówił, że decydująca będzie zagrywka. I miał rację. W każdym secie po obu stronach siatki wpadały trudne serwy, a trzy pierwsze partie zakończyły asy. Spotkanie było długie i obfitowało w wiele widowiskowych akcji, nie brakowało efektownych ataków i skutecznych bloków. Obie drużyny przystąpiły do meczu bardzo zmotywowane. Już w pierwszych akcjach gracze Ślepska popisali się dwoma blokami na Damianie Schulzu, ale po chwili KPS odpłacił tym samym – dwa skuteczne bloki pozwoliły zejść im na pierwszą przerwę techniczną z powadzeniem 8:6. Miejscowi wyrównali (po 12), ale siedlczanie swoją konsekwentną grą ponownie odskoczyli rywalom (16:14). Tym razem nie dali się dogonić i pewnie wygrali do 20 po asie serwisowym Pawła Rejowskiego.

W drugiej partii walka była wyrównana do pierwszej przerwy technicznej (8:7 dla Ślepska). Dobra gra kapitana gospodarzy Wojciecha Winnika oraz błędy Tomasza Stańczuka ułatwiły miejscowym uzyskanie czteropunktowego prowadzenia (16:12). KPS nie pozwolił jednak na łatwe przejęcie inicjatywy i szybko wyrównał (po 17). Straty zostały tak szybko odrobione dzięki czterem kolejnym atakom Schulza oraz punktowej zagrywce Mateusza Przybyły. W końcówce wynik oscylował wokół remisu, partię udało się rozstrzygnąć dopiero po dwóch asach serwisowych Winnika (28:26).

Od trzeciego seta w poczynania zawodników wkradało się coraz więcej błędów. Nie miało to zbyt wielkiego znaczenia dla wyniku, bo mecz ciągle był bardzo wyrównany (8:7, 16:14 dla gospodarzy). Dopiero od remisu po 20 inicjatywę przejęli siedlczanie. Dobre akcje Stańczuka w połączeniu z zagrywką Radosława Zbierskiego wyprowadziły KPS na prowadzenie, a po chwili dzieło dokończył as Tomasza Kowalskiego (25:22).

Czwarty set mało różnił się od wcześniejszych. W początkowej fazie as Mateusza Jasińskiego i blok Kowalskiego dały prowadzenie 8:6. Później przewagę zyskał Ślepsk (16:14), ale o wyniku znowu zadecydowała dopiero zacięta końcówka. Przy stanie 23:20 dla gospodarzy cztery kolejne punkty zdobył Damian Schulz. Atak i trzy kapitalne zagrywki naszego atakującego dały pierwszą piłkę meczową. Miejscowi wytrzymali jednak presję i kolejny raz odwrócili losy spotkania. Setową skończył atakiem po skosie Winnik (26:24).

Przed piątą partią trudno było wskazać faworyta i nikt się nie spodziewał, że będzie ona tak jednostronna. Tie-break okazał się przeciwieństwem wcześniejszych setów. KPS szybko objął prowadzenie 3:0 i poszedł za ciosem. As Kowalskiego, dwa bloki i już było 7:1. Takiej przewagi w secie rozgrywanym do 15 punktów siedlczanie nie zmarnowali. Spokojna gra akcja za akcję do końca meczu wystarczyła i po ataku Zbierskiego podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego mogli cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa (15:9). Jest to ważny, ale dopiero pierwszy krok w stronę awansu do czołowej „czwórki” ligi. Już w niedzielę o 18:00 kolejny mecz w Suwałkach. Rywal na pewno będzie chciał się zrehabilitować przed własną publicznością, natomiast KPS jest uskrzydlony sobotnim sukcesem. Zapowiada się zatem kolejny zacięty bój na suwalskim parkiecie.

08.03.14, 17:00 – Suwałki (hala OSiR)
I liga (1 mecz fazy play-off): Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 2:3 (20:25, 28:26, 22:25, 26:24, 9:15)
Ślepsk: 1. Maciej Kałasz, 2. Benjamin Bell, 4. Mariusz Schamlewski, 7. Kamil Skrzypkowski, 8. Dmitrij Skorij, 15. Wojciech Winnik i 9. Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz 10. Łukasz Makowski, 13. Krystian Pachliński
KPS: 1. Tomasz Kowalski, 7. Damian Schulz, 11. Mateusz Przybyła, 14. Radosław Zbierski, 16. Tomasz Stańczuk, 17. Mateusz Jasiński i 18. Damian Sobczak (libero) oraz 2. Paweł Rejowski, 6. Mariusz Pruski, 9. Arkadiusz Żakieta

MVP: Damian Schulz

Stan rywalizacji: 1-0 dla KPS Siedlce