wtorek, 16 kwietnia 2024r.

KPS o krok od półfinału!

Świetny weekend w Suwałkach dla drużyny KPS Siedlce Banki Spółdzielcze! Po sobotnim zwycięstwie 3:2, w niedzielę wygrała 3:0 i już tylko jedno zwycięstwo dzieli ją od awansu do półfinału fazy pucharowej I ligi.

Mimo jednostronnego wyniku, drugi mecz play-off był niewiele mniej zacięty niż pierwszy. Już od początku gra toczyła się punkt za punkt. Po przerwie technicznej (8:7) dwa autowe ataki Wojciecha Winnika pozwoliły siedlczanom wyjść na 10:7. KPS nie oddał już prowadzenia w tej partii. Ślepsk ciągle walczył, ale po drugiej przerwie technicznej (16:14) nie potrafił już powstrzymać naszych zawodników. Szczególnie zagrywka Radosława Zbierskiego sprawiła im dużo trudności. Bardzo dobrymi atakami popisywał się Mateusz Jasiński, który wykorzystał też drugą piłkę setową (25:19).

Na kolejną partię trener Piotr Poskrobko wymienił aż trzech zawodników. Przyniosło to zamierzony efekt, bo gospodarze prowadzili przez większość seta (8:6, 16:13). Jednak w końcówce nie wykorzystali trzypunktowej przewagi (23:20). Wówczas seria ataków siedleckich siatkarzy doprowadziła do gry na przewagi. Obie drużyny miały po kilka okazji, aby zakończyć seta. Mniej błędów zanotował KPS i po uderzeniu Krzysztofa Modzelewskiego w antenkę zwyciężył 36:34.

Siedlczanie poszli za ciosem i w trzecim secie szybko objęli prowadzenie 7:2. Duża tu zasługa dwóch asów serwisowych Jasińskiego i Mateusza Przybyły oraz świetnej gry na siatce Tomasza Stańczuka. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną Ślepsk zdołał odrobić kilka punktów (8:5), a zaraz po drugiej wyrównał (16:16). Walka punkt za punkt toczyła się do remisu po 21. W obronie bardzo dobrze spisywał się nasz libero Damian Sobczak. Presji końcówki ponownie nie wytrzymali miejscowi, bo piłkę meczową dały dwa autowe ataki. Po niespełna dwóch godzinach gry spotkanie zakończył ze skrzydła Damian Schulz (25:22).

Dwie wygrane KPS w Suwałkach są zaskoczeniem, bo siedlczanie zawsze mieli problemy z pokonaniem tego rywala. Oba pojedynki były bardzo wyrównane, szala zwycięstwa przechyla się kilkakrotnie, ale w decydujących momentach to siedlczanie byli górą. Wbrew pozorom porażka ze Ślepskiem na koniec rundy zasadniczej dała pozytywne efekty, zostały wyciągnięte odpowiednie wnioski i podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego nie popełnili już tych samych błędów. Teraz rywalizacja przenosi się do Siedlec i oby zakończyła się 15 lub ewentualnie 16 marca.

09.03.14, 18:00 – Suwałki (hala OSiR)
I liga (2 mecz fazy play-off): Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 0:3 (19:25, 34:36, 22:25)
Ślepsk: 1. Maciej Kałasz, 4. Mariusz Schamlewski, 7. Kamil Skrzypkowski, 8. Dmitrij Skorij, 10. Łukasz Makowski, 15. Wojciech Winnik i 9. Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz 2. Benjamin Bell, 5. Krzysztof Modzelewski, 12. Łukasz Rudzewicz, 13. Krystian Pachliński
KPS: 1. Tomasz Kowalski, 7. Damian Schulz, 11. Mateusz Przybyła, 14. Radosław Zbierski, 16. Tomasz Stańczuk, 17. Mateusz Jasiński i 18. Damian Sobczak (libero) oraz 2. Paweł Rejowski, 6. Mariusz Pruski, 9. Arkadiusz Żakieta

MVP: Tomasz Stańczuk

Stan rywalizacji: 2-0 dla KPS Siedlce