Skoczek awansował do II ligi

   
Autor:
Dodano: 2014/03/10 21:39    views 2236

W ostatnich dwóch meczach III Ligi rozgrywanej w ramach Drużynowych Mistrzostw Mazowsza drużyna Skoczka Siedlce odniosła 2 bardzo cenne zwycięstwa nad drużynami KS Entropii NZSPW Warszawa.

Z pierwszą drużyną, z którą siedlczanie walczyli o awans do II Ligi, Skoczek Siedlce wygrał  w 8 rundzie niespodziewanie wysoko 4,5–0,5. Tym samym przed ostatnią rundą rozgrywek Skoczek zrównał się z rywalem punktami meczowymi. Wysoka wygrana uplasowała siedlecką drużynę w tym momencie przed drużyną warszawską, gdyż zawodnicy Skoczka mieli dorobek punktowy indywidualny o 0,5 punktu większy od zawodników Entropii.

Z takiej pozycji przystąpiły drużyny do rywalizacji w ostatniej 9 rundzie rozgrywek. Skoczek Siedlce za przeciwnika miał drugą drużynę Entropii Warszawa. Jej pierwsza drużyna grała z MTSZ Mińsk Mazowiecki. Oba mecze miały podobne oblicze. Toczyły się z niewielką przewagą faworytów. Ostatecznie Skoczek ponownie wygrał wysoko 4–1, natomiast Entropia 3,5–1,5.

Takie rozstrzygnięcia spowodowały, że drużyna Skoczka Siedlce zajęła w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Mazowsza 2013/2014 – 2 miejsce premiowane awansem do II Ligi. Poziom tegorocznych rozgrywek był wysoki i dość wyrównany. Drużynowym Mistrzem Mazowsza została drużyna UKSz Hetman Warszawa z dorobkiem 14 pkt. Kolejne 3 miejsca zajęły drużyny: 2. KSz Skoczek Siedlce. 3. KS Entropia NZSPW  Warszawa I. 4. UKS TSz Zieloni Zielonka II. Wszystkie drużyny uzyskały po 13 pkt. O kolejności drużyn zadecydowała suma punktów wszystkich zawodników. I tu Skoczek był najlepszy bowiem uzyskał 28 pkt, Entropia – 27, Zieloni – 25,5.

Tak więc Hetman Warszawa i Skoczek Siedlce to dwie drużyny mazowieckie, które w tym sezonie uzyskały awans do II ligi. Dla drużyny Skoczka Siedlce to duża nobilitacja i pierwszy awans do tej klasy rozgrywek w ponad dwudziestoletniej działalności. Skoczek Siedlce nawiązał do podobnego sukcesu szachistów siedleckich z roku 1987, kiedy w II Lidze grała drużyna Pogoni Siedlce, w składzie której występował także Sławomir Kurpiewski.

Awans siedlczan do II Ligi poparty został bardzo dobrymi wynikami indywidualnymi zawodników na poszczególnych szachownicach. Marcin Myć na 1 szachownicy uzyskał 5,5 pkt z 8 partii i zdobył brązowy medal. Sławomir Kurpiewski na 2 szachownicy uzyskał 6 pkt z 9 i zdobył srebrny medal. Andrzej Czapla na 3 szachownicy zdobył 6,5 pkt z 9 i zdobył brązowy medal. Mirosław Barański na 4 szachownicy zdobył 4 pkt z 7. Patrycja Waszczuk na 5 szachownicy zdobyła 4,5 pkt z 9 i zdobyła brązowy medal. Ponadto punkty dla Siedlec zdobyli: Wiesław Kobryń – 1 oraz Przemysław Musiatowicz – 0,5.

Podsumowanie rozgrywek i wręczenie pamiątkowych pucharów i medali odbędzie się 16 marca o godz. 10.00 w siedzibie Polskiego Związku Szachowego w Warszawie ul. Aleje Jerozolimskie 49. Szczegółowa informacja na temat tegorocznych rozgrywek III Ligi Mazowieckiej w szachach znajduje się na portalu Mazowieckiego Związku Szachowego http://www.mzszach.pl/ oraz programu sędziowskiego ChessArbiter Prohttp://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/tdr_6447/index.html

 

źródło: Skoczek Siedlce
Sponsorzy

Patronat medialny