czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Na przełaj przez… pole golfowe

29 marca na polu golfowym w Kołczewie na Wyspie Wolin odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych w kategorii juniorów i juniorów młodszych. Startowali w nich reprezentanci Pogoni Siedlce.

Trzeba przyznać, że miejsce rozgrywania mistrzostw było wyjątkowo oryginalne, bo stanowiło je… pole golfowe. Niewiele zabrakło dwójce lekkoatletów Pogoni Siedlce do wywalczenia medali na tych mistrzostwach. Michał Roguski startujący w biegu juniorów młodszych na dystansie 5 km zajął czwarte miejsce ulegając trzeciemu Radosławowi Jankowskiemu zaledwie o 3 sekundy. Pechowe czwarte miejsce zajęła także Paulina Pawłowska wśród juniorek w biegu na 2 km. Siedlczanka uległa trzeciej Martynie Galant (MKS Gniezno) o ułamki sekund.

Poza tym Patryk Domagała był dwunasty w biegu na 5 km juniorów młodszych, a Mariola Kłopotowska ósma w biegu na 2 km juniorek.

W klasyfikacji klubowej juniorów młodszych Pogoń zajęła miejsce czternaste, za to w klasyfikacji juniorów została sklasyfikowana na trzeciej pozycji.

źródło: własne / domtel; foto: wyspiarzniebieski.pl