Rekordowe zawody w Siedlcach (fotogaleria)

W dniach 4-6 kwietnia w siłowni WLKS Siedlce rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów. Na pomoście wystąpiła liczna, bo aż 265-osobowa grupa zawodniczek i zawodników.

W trzydniowych zawodach o tytuły najlepszych w kraju Zrzeszenia LZS rywalizowały dziewczęta i chłopcy urodzeni w latach 1997-2001. Warto nadmienić, że zawody przyniosły kilkadziesiąt (!) rekordów Polski w obu kategoriach wiekowych. Reprezentanci WLKS Siedlce wprawdzie rekordów krajowych nie bili, ale na podium stawali.

W rywalizacji sztangistek do lat 17 złoty medal w kat. 53 kg zdobyła Kinga Mróz (138 kg w dwuboju, 60+78). Drugie miejsce w kat. 63 kg wywalczyła Magdalena Mędza (148 kg w dwuboju, 64+84) i Martyna Klejdysz w kat. 69 kg (129 kg w dwuboju, 58+71). Brązowe krążki padły łupem Karoliny Krupy w kat. 44 kg (52 kg w dwuboju) i Karoliny Miszczak w kat. 53 kg (110 kg w dwuboju, 50+60).
Piąta w kat. +69 kg była Katarzyna Antolak (93 kg w dwuboju), siódme: w kat. 53 kg Kinga Orzyłowska (91 kg w dwuboju) i w kat. +69 kg Paula Skup (87 kg w dwuboju), a ósma w kat. 58 kg Jolanta Owsianko (77 kg w dwuboju).

W rywalizacji sztangistów do lat 17 brązowy medal w kat. 94 kg zdobył Paweł Gilewski (225 kg w dwuboju, 102+123).
Dziesiąte miejsca zajmowali: Piotr Grodzicki w kat. 85 kg (161 kg w dwuboju), Sebastian Protasiuk w kat. 62 kg (131 kg w dwuboju), dwunasty w kat. 69 kg był Rafał Niewiarowski (158 kg w dwuboju), trzynasty w kat. 94 kg Paweł Pieńkowski (153 kg w dwuboju), a szesnasty w kat. 69 kg Kamil Kalinowski (140 kg w dwuboju).

W kategorii wiekowej do lat 15 ósmy w kat. +85 kg był Bartłomiej Bajera (142 kg w dwuboju), a dziesiąte miejsce zajął Krystian Adamiak w kat. 45 kg (62 kg w dwuboju).

W klasyfikacji Sincaira w kategorii do lat 17 druga była Kinga Mróz, a trzecia Magdalena Mędza.

W klasyfikacji klubowej nie było silnych na LKS Budowlanych Nowy Tomyśl, zaś WLKS zajął szóste miejsce. Sklasyfikowano 41 klubów.