Udanie z Poznaniem (multimedia)

W pierwszym ligowym spotkaniu przed własną publicznością w 2014 roku rugbiści siedleckiej Pogoni wygrali z Posnanią Poznań.

Siedlczanie od pierwszego gwizdka starali się udowodnić swoją wyższość. Posnania mimo niskiej pozycji w tabeli przez 10 minut stawiała solidny opór. Pierwsze punkty dla Pogoni z karnego na wprost słupów trafił Tomasz Gasik. Po kilku chwilach z niemal bliźniaczej sytuacji okazję do wyrównania miał Daniel Trybus, ale jej nie wykorzystał. Siedlczanie byli bardziej skuteczni i zanotowali swoje premierowe przyłożenie. Dokonał tego Sebastian Smoliński po dobrze rozegranym wrzucie z autu. Rosnąca przewaga podopiecznych Stanisława Więciorka została potwierdzona po karnym przyłożeniu i podwyższeniu w 28 minucie. Na przerwę Pogoniści schodzili przy prowadzeniu 15:0.

Pogoń dobrze weszła w drugą połowę. Swoje drugie przyłożenie w spotkaniu po skutecznej akcji młyna zapisał na swoim koncie Smoliński. Chwilę później podwyższył Gasik, a na tablicy pojawił się wynik 22:0. Kolejne punkty niespodziewanie zdobyła Posnania. Defensywę Pogoni oszukał Patryk Wyrwas, co przyczyniło się do zdobycia punktów przez Daniela Gdulę z podwyższenia. Rugbiści ze stolicy Wielkopolski poczuli swoją szansę i szybko zaliczyli kolejną akcję 5+2. Nerwowy wynik uspokoił Smoliński, który zaliczył przyłożenie. Po podwyższeniu Gasika siedlczanie wygrywali 29:14. Posnania w 74 minucie zmniejszyła rozmiary porażki po 5-punktowej zdobyczy Karola Kokotkiewicza. Siedlczanie w pierwszym wiosennym spotkaniu w roli gospodarza zanotowali zwycięstwo 29:19.

Kolejnym przeciwnikiem siedlczan będzie Orkan. Mecz w Sochaczewie zostanie rozegrany w nietypowym terminie, ponieważ zaplanowano go na 21 kwietnia, kiedy to przypada Lany Poniedziałek.

13.04.14, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiTT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Posnania Poznań 29:19 (15:0)
Punkty: Sebastian Smoliński 15 (3 P), Tomasz Gasik 9 (K, 3 pd), karne przyłożenie 5 – Karol Kokotkiewicz 5 (P), Hugon Noszczyk 5 (P), Patryk Wyrwas 5 (P), Daniel Gdula 4 (2 pd)
Pogoń: 1. Michał Wierzejski, 2. Adrian Chróściel, 3. Sebastian Mróz (79, 20. Paweł Krasuski), 4. Rafał Biernacki (74, 17. Sebastian Krupa), 5. Dawid Dybowski (79, 19. Jakub Kryszczuk), 6. Marek Mirosz, 7. Norbert Kargol. 8. Sebastian Smoliński, 9. Paweł Plichta (79, 22. Paweł Chybowski), 10. Wojciech Piotrowicz, 14. Przemysław Rajewski, 12. Tomasz Gołąb, 13. Tomasz Gasik, 11. Tomasz Biernacki (41, 23. Konrad Pietrzyk), 15. Bartosz Nasiłowski