Wygrana jak malowana!

Trzeci półfinałowy pojedynek pomiędzy KPS Siedlce Banki Spółdzielcze a MKS Będzin przyniósł wiele emocji i jakby nie patrzeć niespodziewane zwycięstwo siedleckiego zespołu 3:1! Tym samym KPS brakuje już tylko jednej wygranej do sprawienia nie lada sensacji w I lidze.

Już od początku spotkania obie drużyny walczyły zaciekle o każdą piłkę. Na pierwszej przerwie technicznej goście mieli niewielką przewagę (8:6) głównie dzięki zagrywce Adriana Hunka, ale siedlczanie szybko wyrównali po asie serwisowym Radosława Zbierskiego (9:9). Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, jednak żadna z ekip nie mogła odskoczyć na więcej niż dwa „oczka”. Po dobrych atakach Damiana Schulza i siatkarskim „gwoździu” Mariusza Pruskiego, na drugiej przerwie technicznej to KPS prowadził jednym punktem. W decydujących fragmentach seta przypomniał o sobie bohater pierwszego półfinałowego meczu w Będzinie Michał Żuk. Jego mocne serwy sprawiły sporo trudności naszym graczom, a w konsekwencji MKS miał trzy okazje do skończenia premierowej partii (24:21). Gospodarze nie chcieli jednak odpuszczać. Zagrywka Schulza i dwa skuteczne bloki na Tomaszu Tomczyku doprowadziły do gry na przewagi (24:24). W niej szala zwycięstwa znowu przechylała się kilkakrotnie. Przy prowadzeniu KPS 29:28 Piotr Milewski ustrzelił asa, ale niestety decyzja sędziów była inna. Co się odwlecze, to nie uciecze, bo ostatecznie miejscowi wygrali tę partię 35:33. W ostatniej akcji błąd przełożenia rąk popełnił kapitan i drugi trener gości Andrzej Stelmach.

Druga odsłona meczu miała podobny przebieg do pierwszej. Początek to gra punkt za punkt. Pierwsza przerwa techniczna z dwoma „oczkami” przewagi gości, po tym jak zagrywka Stelmacha „siadła” na rękach Mateusza Jasińskiego. Szybkie wyrównanie po asie Pruskiego (8:8) i kolejne zmiany prowadzenia. Po drugiej przerwie technicznej (16:15 dla MKS) Damian Schulz dwukrotnie zablokował Grzegorza Wójtowicza, ale po chwili sam „nadział się” na ręce Sebastiana Wardy (19:18 dla MKS). W końcówce dwa błędy gospodarzy dały piłki setowe będzinianom. Tym razem od stanu 21:24 nie udało się wyrównać, drugą partię goście wygrali dwoma punktami.

Kolejny set zaczął się wprost wyśmienicie dla podopiecznych trenera Sławomira Gerymskiego. Od stanu 4:3 świetnie serwowali (3 asy), kapitalnie bronili – słowa uznania dla naszego libero Damiana Sobczaka – i byli nie do powstrzymania w ataku. Jednak przy wysokim prowadzeniu 15:6 zbyt szybko się rozkojarzyli. Doświadczeni goście zaczęli odrabiać straty a nasi gracze oddawali im punkty za darmo. Na szczęście przewaga nie stopniała do końca i KPS wygrał 25:22. Duża tu zasługa gry na siatce – dwa bloki Tomasza Stańczuka i jeden Jasińskiego – oraz… błędów będzinian (cztery).

W czwartej partii siedleckim zawodnikom wróciła odpowiednia koncentracja i skuteczna gra. Na pierwszej przerwie technicznej MKS prowadził 8:6, ale zaraz po niej w pole serwisowe powędrował niezawodny Damian Schulz i znacznie ułatwił swojemu zespołowi wyjście na 10:8. Pomimo niezłej dyspozycji zmienników Macieja Wołosza i Jana Króla, podopieczni trenera Damiana Dacewicza nie byli już w stanie przeciwstawić się siedlczanom. Po drugiej przerwie technicznej (16:13 dla KPS) gospodarze tylko powiększali swoją przewagę. W obronie „szalał” Damian Sobczak, w bloku tym razem pokazywał się Tomasz Kowalski, ciągle widoczny był także Tomasz Stańczuk. Natomiast pierwszą piłkę meczową zakończył podwójny blok na Królu (25:17).

12.04.14, 19:30 – Siedlce (hala ARMS)
I liga (3 mecz II fazy play-off): KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – MKS Banimex Będzin 3:1 (35:33, 23:25, 25:22, 25:17)