Zrównali się punktami z liderem (fotogaleria)

Drugi garnitur Pogoni pokonał na własnym boisku zespół Victorii Sulejówek 4:1. Siedlczanie dzięki remisowi Mszczonowianki Mszczonów z Józefovią Józefów 0:0 zrównali się punktami z liderem.

Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza rozpoczęli spotkanie grając tak jak w każdym domowym meczu, czyli bardzo ofensywnie. W 9 minucie Piotr Krawczyk zagrał piłkę na wolne pole, Bartosz Kaszubowski wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Victorii, jednak w sytuacji sam na sam z golkiperem strzelił obok bramki. Jedenaście minut później Aleksander Eibl po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska uderzył głową, ale piłka wpadła wprost do rąk Piotra Antoszczuka. W 26 minucie Sylwester Buga podał do Kaszubowskiego, a ten będąc w sytuacji „oko w oko” z Łukaszem Mariakiem tym razem się nie mylił i pewnym strzałem wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Krawczyk uderzył sprzed pola karnego obok bramki.

Pogoń II Siedlce już od pierwszych minut drugiej odsłony atakowała z chęcią podwyższenia prowadzenia. W 48 minucie Buga po podaniu Kamila Dmowskiego uderzył z bliska na bramkę, jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz z Sulejówka, który przeniósł futbolówkę nad bramką. Klika minut później Marcin Paczkowski zagrał piłkę ręką w „16” i sędzia odgwizdał rzut karny, który pewnie wykorzystał w 56 minucie Dominik Ochman. Chwilę później przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie. Antoszczuk zbyt lekko wybił piłkę, którą przejął Eibl i znalazł się w dobrej sytuacji, ale uderzył w środek bramki. W 71 minucie siedlczanie wyprowadzili kontrę, która zakończyła się golem. Dmowski zagrał na skrzydło do Krawczyka, ten wbiegł w pole karne i zacentrował, a piłkę do własnej bramki skierował Zbigniew Cacko. Trzy minuty później Ochman strzelał z dystansu, piłka odbiła się od Paczkowskiego i z problemami obronił ją Antoszczuk. W 84 minucie Kaszubowski przejął podanie obrońcy do bramkarza gości i w sytuacji sam na sam zdobył swojego drugiego gola. Wynik meczu na cztery minuty przed końcem spotkania ustalił Dziubiński, który po strzale Kaszubowskiego w słupek dobiegł do odbitej piłki i z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki.

Następne spotkanie ligowe Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 19 kwietnia na wyjeździe z Wilgą Garwolin. Natomiast w najbliższą środę tj. 16 kwietnia siedlczanie w ramach Pucharu Polski zmierzą się na własnym boisku z Bronią Radom. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16.

13.14.14, 11:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Victoria Sulejówek 4:1 (1:0) Widzów: 80

Bramki: Bartosz Kaszubowski 26, 85, Zbigniew Cacko 71 (s), Adrian Dziubiński 86 – Dominik Ochman 56 (k)

Pogoń II: 1. Piotr Antoszczuk – 9. Tomasz Grochowski (86, 19. Adam Chojecki), 2. Marcin Paczkowski, 22. Damian Guzek, 8. Aron Majczyna – 17. Piotr Krawczyk (88, 15. Tomasz Nieścieruk), 11. Adrian Dziubiński, 23. Sylwester Buga (68, 14. Michał Kitliński), 13. Kamil Dmowski, 21. Bartosz Kaszubowski (88, 5. Patryk Kisiel) – 7. Jakub Więzik

Victoria: 12. Łukasz Mariak – 19. Dominik Ochman, 25. Zbigniew Cacko (79, 17. Rafał Betliński), 2. Waldemar Woźniak – 22. Mateusz Iwanicki (72, 7. Karol Kopeć), 16. Sebastian Iwanicki, 14. Jan Dźwigała, 20. Aleksander Eibl (82, 10. Cezary Kostrzewa), 6. Patryk Pięcek (69, 3. Mateusz Delikat), 18. Marek Rogowski – 9. Rasaq Bamgboye

Żółta kartka: Bartosz Kaszubowski 24

Sędzia: Artur Mital (Ciechanów)