Gra muzyka w Ustrzykach (fotogaleria)

W Ustrzykach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich Stylem Anglosaskim na Krótkim Dystansie. Tytuł wicemistrza kraju w swojej kategorii wiekowej wywalczył Michał Roguski z Pogoni Siedlce.

Rywalizacja w kategorii juniorów młodszych (ur. 1997-1998), w której startował Michał Roguski z Pogoni Siedlce zapowiadała się bardzo ciekawie. Na starcie stanęło dwóch złotych i jeden srebrny medalista rozegranych przed dwoma tygodniami mistrzostw Polski w przełajach oraz 5 zawodników, którzy w tych zawodach znaleźli się wśród pierwszych 14.

Nic więc dziwnego, że przez znaczną cześć dystansu (4 km) na czele biegła liczna grupa zawodników. 4 pętle na tej trasie tworzą bardzo trudną mieszankę podbiegów, zbiegów oraz bardzo szybkich, płaskich odcinków. Nie ma tu więc miejsca na przypadek i zwycięzcą może zostać tylko najlepiej przygotowany fizycznie i psychicznie zawodnik. Jeszcze na początku przedostatniego zbiegu na czele było 8 biegaczy. Na początku ostatniego podbiegu prowadził debiutujący w biegu górskich przełajowy mistrz Polski z krótkiego dystansu Mateusz Kaczor (UKS Starówka Radom), a za nim biegli czwarty w Ustrzykach w roku ubiegłym i czwarty w przełajach w tym roku Michał Roguski (MKS Pogoń Siedlce) oraz główny faworyt tej konkurencji, tegoroczny halowy oraz przełajowy mistrz Polski, najbardziej doświadczony góral z całej stawki – Mateusz Borkowski (LKB Rudnik). Dość nieoczekiwanie taktycznie końcówkę biegu rozegrali lepiej Kaczor i Roguski. Ruszyli do przodu na podbiegu, a Borkowski został kilka metrów z tyłu licząc na swój niezrównany zbieg. Tym razem się przeliczył. Najszybszy okazał się Mateusz Kaczor, a Borkowski nie zdołał dogonić Roguskiego.

JUNIORZY MŁODSI – ur. 1997-98 – 4 km – przewyższenie +- 250 m
1. KACZOR Mateusz, UKS Starówka Radom 14:38
2. ROGUSKI Michał, MKS Pogoń Siedlce 14:41
3. BORKOWSKI Mateusz, LKB RUDNIK 14:42

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

Zawody w Ustrzykach ukończyła rekordowa liczba 174 zawodników z 30 klubów i 11 województw.

W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo odniósł MLUKS Tarnów – 47 punktów, a medalowa pozycja Roguskiego dała jego klubowi – Pogoni Siedlce siedemnastą lokatę.

źródło: PZLA; foto: biegigorskie.pl