Lekcja pokory

Rugbiści siedleckiej Pogoni przegrali w derbowym pojedynku w Sochaczewie z Orkanem 20:25.

Pierwsza połowa nie wskazywała na porażkę Pogonistów. Podopieczni Stanisława Więciorka przeważali na boisku, potwierdzając swoją przewagę uzyskaniem trzech przyłożeń. Ponadto siedlczanie mieli co najmniej 3 dogodne okazje do powiększenia swojego dorobku. Orkan zdobył 10 punktów, ale w przekroju całej połowy był tłem dla Pogonistów.

Po przerwie rugbiści z Siedlec doznali srogiej lekcji pokory. Pogoniści nie najlepiej prezentowali się w ataku, a przy okazji popełniali zbyt wiele błędów w obronie. Pomyłki siedlczan skutkowały dyktowaniem karnych, z których Orkan zrobił pożytek. Gospodarze ostatecznie wygrali 25:20, dając przy tym sporo do namysłu siedlczanom w obliczu kolejnych arcyważnych spotkań.

W barwach Pogoni po raz pierwszy w sezonie zaprezentował się Kamil Bobryk, który zagrał na swoim poziomie. Kolejnym rywalem siedlczan będzie Lechia Gdańsk. Do spotkanie dojdzie 4 maja o 14 na siedleckim stadionie ROSRRiT.

21.04.14, 16:00 – Sochaczew
Ekstraliga: Orkan Sochaczew – Awenta MKS Pogoń Siedlce 25:20 (10:17)
Punkty: Nadir Boukhoaloua 20, Piotr Jurkowski 5 – Kamil Bobryk 5 (P), Tomasz Gołąb 5, Wojciech Piotrowicz 5 (K, pd), Michał Wierzejski 5 (P)
Pogoń: 1. Michał Wierzejski (74 Paweł Krasuski), 2. Adrian Chróściel (74 Sebastian Krupa), 3. Kamil Bobryk (74 Sebastian Mróz), 4. Dawid Dybowski (61 Jakub Kryszczuk), 5. Rafał Biernacki, 6. Marek Mirosz, 7. Norbert Kargol, 8. Sebastian Smoliński, 9. Konrad Pietrzyk (52 Konrad Szupłak), 10. Wojciech Piotrowicz, 11. Robert Pawelec (15 Przemysław Rajewski, 60 Piotr Psuj), 12. Tomasz Gołąb, 13. Tomasz Gasik, 14. Bartosz Nasiłowski, 15. Mateusz Lament