XXVI Turniej szachowy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W minioną sobotę na terenie Publicznego Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach odbył się XXVI Turniej szachowy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Uczestniczyło w nim 55 zawodniczek i zawodników. Zwycięzcą turnieju został Sławomir Kurpiewski zawodnik KSz Skoczka Siedlce – uzyskując 6,5 pkt.
Kolejne miejsca w klasyfikacji ogólnej zajęli:
2. Konrad Szczygieł z Krynki,
3. Piotr Piwowarczyk z Łukowa
4. Adam Łukasik ze Skoczka Siedlce – po 5,5, pkt
5. Andrzej Czapla – Skoczek Siedlce
6. Andrzej Litwiniec z Radzynia Podlaskiego.
7. Zbigniew Litwiniec z Radzynia Podlaskiego
8. Paweł Węgrzyniak z Międzyrzeca Podlaskiego
9. Roman Głowienkowski ze Skoczka Siedlce – po 5 pkt.

W przypadku tej samej liczby zdobytych punktów o kolejności miejsc zawodników decydowała dodatkowa punktacja pomocnicza Bucholtza.

3. Karolina Niedziółka – Kotuń – 3

Zwycięzca otrzymał puchar, a dzieci i młodzież za zajęcie miejsc I – III we wszystkich klasyfikacjach nagrody książkowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Siedlce.

Najstarszym uczestnikiem turnieju był Zbigniew Świderski z Siedlec, który w tym roku ukończył już 88 lat i został nagrodzony dyplomem okolicznościowym. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był siedmioletni Mikołaj Seń z Warszawy.

Pełne wyniki turnieju zostały opublikowane na stronie programu sędziowskiego ChessArbiter Pro:

Punkty zdobyte przez zawodników w turnieju zostały zaliczone do punktacji Grand Prix Siedlec 2014.

Na zdjęciu nagrodzeni uczestnicy, którzy zajęli 3 czołowe miejsca we wszystkich klasyfikacjach (bez Patrycji Waszczuk) oraz prezes KSz Skoczek Siedlce Andrzej Brochocki.

źródło i foto: Skoczek Siedlce