Młodzicy potwierdzają swoją siłę

W sobotę 26 kwietnia w Łodzi odbył się VII Międzynarodowy Turniej Rugby im. Mirosława Wojtani. W turnieju wystąpiło blisko 50 młodych Pogonistów w trzech kategoriach wiekowych, mini żaka, żaka i młodzika.

Znakomicie w tym turnieju wypadli młodzicy siedleckiej Pogoni, którzy wygrywając swoją grupę awansowali do ścisłego finału, w którym pokonali Lechię Gdańsk. Wart podkreślenia jest fakt, że w całym turnieju młodzicy stracili tylko jedno przyłożenie, a najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany zawodnik klubu z Siedlec – Kamil Gochnio.

Pogoń – Roland/Budowlani S.A./Igloo 41:0
Punkty: K. Gochnio 10, A. Kupisz 10, P. Kulikowski 6, G. Niemierka 5, K. Olejek 5, J. Matejko 5pkt

9. Roland/Budowlani S.A./Igloo

Skład MKS Pogoń Siedlce Młodzicy: 1. M. Mlonek, 2. M. Onisk, 3. P. Jastrzębski, 4. H. Nowak, 5. K. Prachnio, 6. A. Kupisz, 7. P. Kulikowski, 8. W. Lech, 9. K. Gochnio, 10. J. Matejko, 11. K. Wasilewski, 12. J. Godlewski, 13. G. Niemiecka, 14. P. Sędzimierz, 15. K. Olejek, 16. K. Słabosz, 17. P. Tokarski. Trener: Rafał Matusiak

Bardzo dobrze w turnieju wypadli również najmłodsi zawodnicy spod znaku Pogoni, żacy zajęli czwarte miejsce, natomiast mini żacy uplasowali się na piątej pozycji. W roli szkoleniowca mini żaków zadebiutował nauczyciel WF z SP Strzała – Krzysztof Rusinek.  W drużynie mini żaków rewelacyjny debiut zanotował Kacper Skup, uczeń SP Strzała, który został wypatrzony w Siedleckiej Lidze Rugby Tag. Zawodnik ten zdobył aż 12 przyłożeń dla naszego klubu. Kolejni debiutanci, którzy pierwsze kroki stawiali w Siedleckiej Lidze Rugby TAG to: Bartłomiej Kupiński – mini żacy, Łukasz Korneć, Filip Skup, Paweł Podniesiński, Paweł Mędza, Sebastian Chmielewski – żacy. Wszyscy debiutanci to uczniowie SP Strzała. Trenerem żaków jest Piotr Wedziuk, a mini żaków wspomniany wcześniej Rusinek.