Weterani grali we Lwowie

Drużyna Poland Veterans, oparta na zawodnikach z Miejskiego Klubu Rugby Siedlce, przegrała 19:24 z Siwymi Lwami w towarzyskim meczu rozegranym we Lwowie.

Weterani mieli w dniach 14-19 maja wyjechać na turniej „Odesska Fala”;, ale tragiczne wydarzenia w tym mieście sprawiły, że władze odwołały wszystkie imprezy masowe do dnia wyborów prezydenckich na Ukrainie. Został więc zastępczo umówiony mecz z Siwymi Lwami, którzy też mieli w planach wyjazd do Odessy.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze zdobywając trzy przyłożenia, na które Polacy odpowiedzieli jednym zdobytym przez Piotra Płoszaja w ostatnich minutach. Po zmianie stron Lwy przyłożyły jeszcze raz na 24:7 powodując przebudzenie gości, dwie akcje przyniosły przyłożenia podpisane przez Czarka Zabokrzyckiego i Adama Kocińskiego, co sprawiło, że przewaga zmalała na 24:19. W końcówce bliski przyłożenia był Łukasz Talaga zatrzymany metr przed polem, wynik pozostał więc bez zmian. Najlepszymi zawodnikami meczu wybrano Adama Kocińskiego (atak) i Dymitra Bondarenko (młyn), gospodarze zaprosili polski zespół na turniej „Karpacka Jesień” zaplanowany w dniach 10-12 października.

Z poza sportowych wydarzeń warto odnotować udział drużyny w wycieczce „Nocna Straż Lwowa”, w której rugbiści „pomagali pilnować porządku” Nocnemu Burmistrzowi zwiedzając przy okazji Lwów, który o tej porze wyglądał bardzo tajemniczo.