Z Baku do Nankin

Podczas rozgrywanych w stolicy Azerbejdżanu Kwalifikacji Europy do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2014 awans do sierpniowych zawodów wywalczyło 12 polskich lekkoatletów w tym zawodniczka i zawodnik klubu WLKS Siedlce-Iganie Nowe.

Jako pierwsza awans do igrzysk w Nankin wywalczyła w piątkowy poranek chodziarka Olga Niedziałek. Polka w chodzie na dystansie 5000 metrów zajęła 9. miejsce z czasem 24:44.60. Do sierpniowych zawodów awans wywalczyło 7 najlepszych zawodniczek ale zgodnie z zasadą, że w igrzyskach w każdej z konkurencji jeden kraju może wystawić tylko jednego przedstawiciela lekkoatletka z klubu WLKS Siedlce-Iganie Nowe wystartuje w sierpniu w Chinach.

W eliminacjach europejskich (6 miejsc dla Europy) do igrzysk w Nankin (Chiny) Bartosz Wójcik – zawodnik WLKS zajął 3 miejsce w skoku w dal osiągając w eliminacjach 7.34 m i w finale 7.33 m. Wójcik trenuje skok w dal od 2 lat jest Mistrzem Polski zarówno na stadionie jak i w hali.

Wójcik

W Baku Polska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej (3 złota, 3 srebra, 3 brązy) oraz także trzecią lokatę w klasyfikacji punktowej.

źródło: własne / PZLA/ WLKS;  foto: PZLA / WLKS