Upodobali sobie srebro (fotogaleria)

Prawie 200 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów rywalizowało w Mistrzostwach Polski kadetek i kadetów w sumo, które odbyły się w siłowni WLKS w Siedlcach. Nasi reprezentanci zdobyli 3 medale.

Po zeszłorocznych Mistrzostwach Polski w sumo seniorek i seniorów, tym razem w naszym mieście zorganizowano imprezę podobnej rangi, ale w młodszej kategorii wiekowej – kadeta. Mistrzostwa przyciągnęły prawie 200 uczestników z ponad 30 klubów z całego kraju. Nie zabrakło także reprezentantów gospodarzy, czyli WLKS Siedlce-Nowe Iganie (17 kadetek i 3 kadetów).

Z tego grona trójka stanęła na podium – wszyscy na drugim stopniu. Srebrne medale zawisły więc na szyjach: Dominiki Solnicy (kat. 50 kg), Karoliny Brogowskiej (kat. 65 kg) i Tomasza Krzyszczaka (kat. 95 kg). W dodatku w czołowych ósemkach znalazły się: Klaudia Piesak – piąta w kat. 65 kg, Magdalena Kisielińska – siódma w kat. 60 kg, Zuzanna Szandecka – piąta w kat. 45 kg i Paulina Dobosz – siódma w kat. 45 kg.

WLKS Siedlce-Nowe Iganie w klasyfikacji drużynowej zajął drugie miejsce. Puchar odebrała opiekunka zawodników Magdalena Bryk-Duda. – Według mnie dzisiejsze zawody w wykonaniu moich podopiecznych uważam za udane. Oczywiście mogło być lepiej, ale ogólnie jestem zadowolona. W sumo wystarczy chwila nieuwagi i przegrywa się walkę. Tu szczęście też ma znaczenie. Na co dzień uprawiamy zapasy, ale w ramach różnorodności od 5 lat startujemy także właśnie w zawodach sumo. Tyle, że i do jednej i drugiej dyscypliny przykładamy się jednakowo – z pełnym zaangażowaniem. – powiedziała.

Podczas uroczystego otwarcia zawodów nasza redakcja wręczyła zawodniczce WLKS, Sandrze Pachnik nagrodę w naszym plebiscycie na Sportowca Roku 2013. Przypomnijmy, że Sandra w ubiegłym roku zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Polski w sumo (zawody odbyły się w Siedlcach), zajęła piąte miejsce w Mistrzostwach Europy w sumo oraz została młodzieżową mistrzynią Polski w zapasach.

źródło: własne; foto: Michał Michalski