Młodzież w natarciu

W dniach 6-8 czerwca w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Na podium stawali w nich reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Ze złotym medalem z Zamościa wróciła Agata Rok, która wygrała rywalizację w kat. 63 kg osiągając w dwuboju 170 kg (77+93) – 236,68 pkt w punktacji Sinclaira. Jednocześnie zawodniczka WLKS zdobyła mały srebrny medal w rwaniu i złoty w podrzucie i zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji według punktacji Sinclaira.

Brązowy medal w kat. 77 kg wywalczył Damian Śliwiński (270 kg w dwuboju; 119+151) – 340.89 pkt dokładając także mały brąz w rwaniu i srebro w podrzucie.

Radość dostarczył także występ Kamila Ciupy, który zdobył mały brąz w rwaniu w kat. 56 kg (185 kg w dwuboju; 85+100) – 289,55 pkt w punktacji Sinclaira.

Z innych startujących zawodników WLKS trzynaste miejsce w kat 77 kg zajął Kamil Adamczyk (231 kg w dwuboju) i również trzynasty w kat. +105 kg był Dominik Przęczak (222 kg w dwuboju). Nie sklasyfikowano Łukasza Ławeckiego startującego w kat. 77 kg, który spalił trzy podejścia w podrzucie.

WLKS w klasyfikacji klubowej zajął dziewiąte miejsce.