Pokaźny dorobek medalowy Startu

Lekkoatleci SSON Start Siedlce błyszczeli podczas Mistrzostw Polski seniorów i juniorów w lekkiej atletyce. W sumie podopieczni Bogumiła Krasuskiego zdobyli 20 medali!

Najpierw w dniach 30 maja – 1 czerwca w Kozienicach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski juniorów osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. Czworo reprezentantów SSON Start Siedlce stawało na podium, lecz od razu zaznaczmy, że nie jednokrotnie. Marcin Soszyński zdobył dwa medale koloru brązowego: w biegu na 400 m i pchnięciu kulą. Biegaczka Natalia Szpura trzykrotnie meldowała się na drugim stopniu podium zdobywając srebrne krążki na dystansach: 100 m, 200 m i 400 m. Najbardziej zadowolony z kolorów medali może być Kacper Pasik, który wywalczył dwa złota (100 m i skok w dal) i srebro (200 m). I została nam jeszcze Anna Gadomska, która podobnie jak Szpura rywalizowała w biegach (100 m, 200 m i 400 m) i w każdej z tych konkurencji stawała na trzecim stopniu podium.

DSC_3018

W miniony weekend (14-15 czerwca) w Białymstoku o medale Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce rywalizowali seniorzy. I tu także zawodnicy i zawodniczki SSON Start nie zawiedli pokładanych w nich nadziei. Trzy medale – każdy innego koloru wywalczył specjalista od rzutów Marcin Ruciński. Złoto w rzucie dyskiem, srebro w rzucie oszczepem i brąz w pchnięciu kulą – to jego mistrzowski dorobek.

DSC_3012

Udanie w wyżej wymienionych konkurencjach wypadła także Małgorzata Mućka zdobywając dwa srebrne krążki (dysk, kula) i jeden brązowy (oszczep). Po jednym medalu dołożyli poza tym: Konrad Olewiński – brąz w skoku w dal, Paulina Cisłak – brąz w biegu na 100m i Marta Cisłak – brąz w biegu na 400m.

Można śmiało stwierdzić, że jedne jak i drugie mistrzostwa okazały się udane dla podopiecznych Bogumiła Krasuskiego. Gratulujemy!

źródło: własne; foto: SSON Start Siedlce