Nowy klub szczypiorniaka w Siedlcach

   
Autor:
Dodano: 2014/06/18 21:01    views 4909

No i stało się. W Siedlcach mamy drugi klub piłki ręcznej o nazwie Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Siedlce. Bardzo prawdopodobne, że w sezonie 2014/15 zastąpi w II lidze UKS Prus Siedlce.

To o czym pisaliśmy już wcześniej, stało się faktem. 1 maja 2014 – to data rozpoczęcia działalności nowego klubu piłki ręcznej w naszym mieście – SPR. Przewodniczącym Komitetu Założycielskiego Stowarzyszenia Piłki Ręcznej był Adam Tomczuk. Prezesem została Elżbieta Tomczuk. W chwili obecnej czynione są starania, by zostały dopełnione wszelkiego rodzaju formalności.

Trenerem zespołu ma być wspomniany Tomczuk:

– Staram się o licencję trenerską klasy B. W lipcu czeka mnie egzamin i mam nadzieję, że pomyślnie go zdam – mówi główny zainteresowany.

– W zespole SPR będzie 80% zawodników UKS Prus, a pozostałe 20% utworzą uczniowie siedleckich szkół. Ja cały czas pracowałem z dziećmi w szkole podstawowej, a moja małżonka zajmowała się chłopcami grającymi w piłkę ręczną w szkole gimnazjalnej. Chcemy włączyć do zespołu tych chłopców – dodaje.

W minionym sezonie UKS Prus swoje domowe mecze rozgrywał w hali w Łosicach, bowiem żadna hala w Siedlcach (sic!) nie spełniała wymogów. W związku z budową pełnowymiarowej hali przy „Samochodówce” w Siedlcach, jest szansa, by w końcu rozgrywać mecze piłki ręcznej w naszym mieście. Tylko nie wiadomo, czy od początku sezonu.

Rodzi się pytanie co z zespołem UKS Prus Siedlce. Jak udało nam się dowiedzieć, dalej będzie istniał i ma prowadzić dwie grupy juniorskie. Niewykluczone jest, w przypadku nieprzystąpienia SPR do rozgrywek II ligi, zgłoszenia Prusa do III ligi.

 

źródło: własne / TV Wschód; foto: hej.mielec.pl

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
olo
Gość
olo
7 lat 7 miesięcy temu

Proszę napisać kto jest Prezesem tego Stowarzyszenia?

poinformowany
Gość
poinformowany
7 lat 7 miesięcy temu

Pani Elżbieta Tomczuk

pzdr
Gość
pzdr
7 lat 7 miesięcy temu

Aha. Skoro Pani Tomczuk ma zostać prezesem, a Pan Tomczuk trenerem to może odrazu dodajmy ich nazwisko do nazwy drużyny?

Nic Pan nie zmieni… tutaj potrzeba coś nowego.. nowej koncepcji, no ale czas pokaże.

wpDiscuz
KONTRAHENCI

Patronat medialny