W humorze nad morzem

WLKS Siedlce-Nowe Iganie ma dwie młodzieżowe wicemistrzynie Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów. W czempionacie, który miał miejsce w Gdańsku medale sprawiały radość Wiolecie Jastrzębskiej i Martynie Między.

W dniach 20-22 czerwca w Hali Sportowej klubu MKS Atleta Gdańsk, rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Z pięciorga startujących zawodniczek WLKS Siedlce-Nowe Iganie, dwie stawały na podium.

Srebrny medal w kat. 53 kg wywalczyła Wioleta Jastrzębska – 155 kg w dwuboju (70+85) – 246,98 pkt w punktacji Sinclaira. Złoto Wioleta przegrała z Agnieszką Zacharek z AKS Białogard zaledwie o… 1 kg. Ponadto siedlczanka zdobyła mały złoty medal za rwanie i srebrny za podrzut. Jej wynik wg punktacji Sinclaira pozwolił się uplasować na czwartej pozycji.

Z medalem tego samego koloru co Jastrzębska rywalizację w kat. 63 kg zakończyła Martyna Mędza – 155 kg w dwuboju (70+85) – 206,64 pkt w punktacji Sinclaira. Mędza zainkasowała w dodatku dwa srebrne krążki za rwanie i podrzut.

Na piątych pozycjach mistrzostwa kończyły: Paulina Kuć w kat. 53 kg (123 kg dwuboju; 55+68) i Katarzyna Marcinkowska w kat. 69 kg (148 kg w dwuboju; 63+85). Dziewiątą lokatę w kat 58 kg zajęła Elwira Nasiłowska (98 kg w dwuboju; 45+53).

WLKS Siedlce w klasyfikacji zespołowej siódme miejsce. Triumfowała Mazovia Ciechanów.