czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Cel zrealizowany

Rezerwy Pogoni Siedlce podobnie jak pierwszy zespół wywalczyły awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W przyszłym sezonie siedlczanie zagrają w III lidze.

Statystyki punktowe i bramkowe

Pogoń II Siedlce w 32 meczach zdobyła 63 punktów, co daje średnio 1,96 punktu na mecz. Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza 20 razy wygrywali (62,5 %), 3 spotkania zremisowali (9,4 %) i 9 razy schodzi z boiska pokonani (28,1 %). Bilans bramkowy to: 76 strzelonych (2,37/mecz) i 59 straconych (1,84/mecz).

Mecze domowe

Siedlczanie w spotkaniach przed własną publicznością byli niepokonani. Na 16 meczów biało-niebiescy 14 wygrali (87,5%) i tylko 2 pojedynki zremisowali (12,5%). Pogoniści w tych meczach zdobyli, aż 52 bramki (3,25/mecz), a stracili 25 (1,56/mecz).

Mecze wyjazdowe

W 16 rozegranych spotkaniach na wyjeździe rezerwy Pogoni zdobyły 19 punktów (1,2 punktu na mecz). Na tę zdobycz złożyło się: 6 zwycięstw (37,5%), 1 remis (6,25%) oraz 9 porażek (56,25%). Zwycięzcy ligi strzelili 24 gole (1,5/mecz) oraz stracili 34 (2,1/mecz).

Puchar Polski

Siedlczanie w okręgowym Pucharze Polski nie mieli sobie mocnych i bez problemów awansowali do rozgrywek wojewódzkich. Tam w pierwszej rundzie siedlecki team trafił na Broń Radom. Pogoń II Siedlce wygrała to spotkanie po dogrywce 5:4. W 1/4 finału pucharowa przygoda rezerw się zakończyła, bo lepszy od naszej drużyny okazał się III-ligowy Ursus Warszawa, który wygrał po rzutach karnych 6:5.

Bramkarze

W całym sezonie w bramce Pogoni wystąpiło czterech bramkarzy. Najwięcej minut rozegrał Karol Budzikur (1165 minut, 13 meczów). Jego zmiennikami byli: w rundzie jesiennej Hubert Radzikowski (686 minut, 8 meczów) oraz na wiosnę Piotr Antoszczuk (630 minut, 7 meczów). Skromne 33 minuty w bramce zaliczył także Przemysław Jakimiak.

Obrońcy

Blok defensywny w rozgrywkach IV ligi tworzyli: Tomasz Grochowski (1548 minut, 18 meczów), Marcin Paczkowski (2336 minut, 26 meczów), Mateusz Steć (1084 minut, 13 meczów) oraz Damian Guzek (1035 minut, 13 meczów). W obronie rotacje były duże. Ponad 700 minut rozegrali: Robert Kwiatkowski, Mateusz Padysz oraz Łukasz Wójcik. Pogoń traciła dużo bramek, być może było to spowodowane zmianami personalnymi w meczach.

Pomocnicy

Na prawej pomocy umieściłem Michała Kitlińskiego, który rozegrał 21 meczów (1233 minuty). Młody pomocnik pochodzący z Rzeszowa zdobył 4 gole. Parę środkowych pomocników tworzyli: Sylwester Buga (2370 minut, 28 meczów), który rozegrał najwięcej minut spośród wszystkich zawodników oraz wychowanek Kamil Dmowski (1174 minuty, 16 meczów). 1071 minut w 18 meczach na lewej stronie rozegrał Aron Majczyna. Były gracz Polonii Warszawa grywał także w formacji obronnej.

Napastnicy

W ataku najczęściej występowali Bartosz Kaszubowski (1346 minut, 20 meczów) oraz Piotr Krawczyk (1805 minut, 23 mecze). Formacja ataku jest najmłodszą z wszystkich. Średnia ich wieku wynosi 19 lat. Najlepszym strzelcem był Krawczyk, który zdobył 14 bramek. Natomiast Kaszubowski trafiał do bramki 13 razy.

2 – Kamil Dmowski
1 – Adam Czerkas, Mariusz Dzienis, Damian Guzek, Aron Majczyna, Bartosz Tarachulski, Łukasz Zaniewski
+ dwa trafienia samobójcze

Strzelcy w przeliczeniu na minuty (przynajmniej 5 goli)

104 minuty – Bartosz Kaszubowski
109 minut – Jakub Więzik
150 minut – Cezary Demianiuk
169 minut – Piotr Krawczyk
467 minut – Marcin Paczkowski