Przygotowania rozpoczęli sparingiem (fotogaleria)

Drugi zespół Pogoni Siedlce przygotowania do nowego sezonu rozpoczął sparingiem z Podlasiem Biała Podlaska. Siedlczanie przegrali to spotkanie 1:2.

Pogoń II Siedlce od pierwszych minut na boisku była zespołem bardziej zorganizowanym. W 8 minucie testowany napastnik Adison opanował długą piłkę, po serii zwodów minął obrońcę i ładnym strzałem w okienko wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Chwilę później przyjezdni doprowadzili do remisu, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Zaciura, który w sytuacji sam na sam pokonał Piotra Antoszczuka. W pierwszej odsłonie dobre sytuacje na gola mieli: Bartosz Malesa, ale piłkę po jego strzele golkiper sparował na róg oraz Adison, jednak po centrze z rzutu rożnego będąc przed bramką nieczysto trafił w futbolówkę.

Druga odsłona to wyrównana gra obu zespołów. W 71 minucie po wymianie podań dwójki Sylwester BugaAron Majczyna, ten drugi uderzył w słupek. Dziesięć minut później Damian Leśniak strzelił mocno sprzed pola karnego, jednak dobrze interweniował bramkarz Podlasia. Cztery minuty przed końcem spotkania przyjezdni zdobyli zwycięską bramkę. Po rzucie rożnym piłkę głową do siatki skierował Łukasz Panasiuk. Obie drużyny w tej połowie miały jeszcze kilka swoich sytuacji, jednak zabrakło dokładności przy wykańczaniu akcji.

W ekipie Pogoni testowani byli: obrońcy Jakub Pasik (Mazur Karczew) i Sebastian Zakrzewski (GKS Dopiewo), pomocnicy Konrad Klimczak (Pelikan II Łowicz), Bartosz Malesa (Mazur Karczew), Damian Leśniak (Podlasie Biała Podlaska) i Marcin Siedlecki (Podlasie Sokołów Podlaski) oraz napastnik Adison.

W Podlasiu wystąpił były pomocnik Pogoni Siedlce – Hubert Łukanowski.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w środę 16 lipca z Naprzodem Skórzec.

13.07.14, 11:05 – Siedlce (stadion ARMS)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 1:2 (1:1) Widzów: 80

Bramki: Adison 8 – Mateusz Zaciura 9, Łukasz Panasiuk 86

Pogoń II: Piotr Antoszczuk – 20. Robert Kwiatkowski (63, 10. Sylwester Buga; 86, 8. Bartosz Malesa), 7. Marcin Paczkowski, 14. Damian Guzek (46, 5. Sebastian Krawczyk), 24. Sebastian Zakrzewski (60, 5. Michał Głuchowski) – 20. Michał Kitliński (46, 19. Jakub Pasik), 13. Kamil Dmowski (46, 25. Damian Leśniak), 10. Sylwester Buga (46, 21. Patryk Ciulak), 8. Bartosz Malesa (46, 11. Marcin Siedlecki), 18. Konrad Klimczak (60, 11. Aron Majczyna) – 22. Adison (46, 17. Piotr Krawczyk)

Podlasie: Jacek Łabendowicz – Daniel Czechowski, Paweł Jabłoński, Mateusz Lisowski, Kamil Przechodzień, Artur Sułek, Daniel Jurczuk, Daniel Mielnik (31 Jakub Sokołowski), Hubert Łukanowski, Arkadiusz Wojno, Mateusz Zaciura. (II połowa): Łukasz Chojak – Bartosz Kaliszuk, Łukasz Mirończuk, Mateusz Kacik, Tomasz Kaliszuk, Jakub Jarzynka, Łukasz Panasiuk, Jakub Sokołowski (59 Łukasz Sawtyruk), Jakub Magier, Patryk Romaniuk, Łukasz Biegajło. Od 78 minuty grał także Jakub Sokołowski.

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)

źródło: własne / Podlasie Biała Podlaska; foto: Maciej Sztajnert