sobota, 20 kwietnia 2024r.

Przepłynęli Pilicę (fotogaleria)

Drużyna Pogoni wygrała w meczu sparingowym z III-ligą Pilicą Białobrzegi 2:1.

Przed meczem siedlecki klub poinformował, że sztab szkoleniowy został poszerzony o Jakuba Myszkorowskiego (ostatnio Flota Świnoujście, wcześniej m.in. reprezentacje Polski, Polonia Warszawa), którego funkcją będzie analiza meczów oraz taktyki. W klubie zaangażowano również byłego trenera Pogoni Lecha Poducha. Jego zadaniem będzie koordynacja grup młodzieżowych.

W spotkaniu z Pilicą sprawdzany był pomocnik Krystian Pomorski, grający ostatnio w MKS Kutno. To właśnie ten piłkarz miał pierwszą dobrą sytuację, jednak w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki Pawła Młodzińskiego. Za chwilę gola zdobyć mógł Michał Kitliński, ale tym razem na posterunku był białobrzeski golkiper. W 26 minucie Pomorski zagrał do Daniela Ciechańskiego, a ten strzałem po ziemi wyprowadził siedlczan na prowadzenie. Osiem minut później było już 2:0, a gola przyniosła dwójkowa akcja Damiana Guzka z Ciechańskim i trafienie tego pierwszego. Okazję na podwyższenie miał m.in. Kamil Dmowski, ale na drodze stanął Młodziński. Pilica zagroziła bramce Mateusza Tobjasza po strzale Kamila Hernika.

W drugiej połowie goście częściej dochodzili do groźnych sytuacji i w końcu udało się strzelić kontaktową i jak się okazało honorową bramkę. W polu karnym faulowany był Konrad Wojtkielewicz, a do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Arkadiusz Oziewicz. Strzał zawodnika Pilicy obronił Bartosz Koncki, ale przy dobitce był już bezradny.

Pogoń następny mecz zagra (26 lipca, sobota, 17:00) w Stargardzie Szczecińskim z Błękitnymi w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski.

Były napastnik Pogoni Łukasz Zaniewski przebywa na testach w kolejnym II-ligowym klubie. Tym razem zagrał w pierwszej połowie przegranego sparingu Wisły Puławy z Bronią Radom (0:1).

23.07.14, 17:05 – Siedlce (stadion ARMS)

Sparing: Pogoń Siedlce – Pilica Białobrzegi 2:1 (2:0) Widzów: 50

W 82 minucie Arkadiusz Oziewicz nie wykorzystał rzutu karnego (Bartosz Koncki obronił).

Bramki: Daniel Ciechański 26, Damian Guzek 34 – Arkadiusz Oziewicz 82

Pogoń: 11. Mateusz Tobjasz (61, 21. Bartosz Koncki) – 23. Robert Pisarczuk, 7. Daniel Dybiec (46, 14. Bartosz Tarachulski), 3. Adrian Zawadka (46, 7. Robert Kwiatkowski), 5. Konrad Kołodziej – 24. Michał Kitliński, 4. Marcin Paczkowski, 13. Kamil Dmowski, 15. Krystian Pomorski (52, 20. Sylwester Buga), 22. Damian Guzek – 19. Daniel Ciechański (79, 21. Marcin Siedlecki)

Pilica: 1. Paweł Młodziński (46, 1. Adam Bolek) – 7. zawodnik testowany (67, 8. Paweł Jakóbiak), 2. Jacek Moryc, 3. Rafał Białecki, 6. Kamil Ziemnicki (67, 20. Zbigniew Obłuski) – 11. Kamil Matulka (59, 15. Marek Gołębiewski), 10. Arkadiusz Oziewicz (46 Przemysław Jakóbiak), 16. Łukasz Jasikowski (72, 10. Arkadiusz Oziewicz), 8. Paweł Jakóbiak (46, 17. Konrad Wojtkielewicz), 9. Kamil Hernik (46 Marcin Rawski) – 20. Zbigniew Obłuski (46 Łukasz Krupnik)

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

źródło: własne / Pilica Białobrzegi; foto: Maciej Sztajnert