III liga nie taka straszna (fotogaleria)

Drugi zespół Pogoni Siedlce w meczu inaugurującym rozgrywki III ligi pokonał w Sulejówku Legię II Warszawa 2:0.

Początek spotkania to wyrównana gra i sprawdzanie możliwości rywala. Pierwszą groźną akcję w meczu stworzyli gospodarze. W 6 minucie Kamil Anczewski podał do Roberta Bartczaka, a ten uderzył piętą obok bramki. Sześć minut później Piotr Krawczyk przebiegł z futbolówką kilkadziesiąt metrów, po czym oddał strzał, jednak to uderzenie było zbyt lekkie. Chwilę po tej akcji Grzegorz Tomasiewicz zagrał wzdłuż bramki do Anczewskiego, ten strzelał z bliska, ale dobrze interweniował Mateusz Tobjasz. W 14 minucie siedlczanie wyszli na prowadzenie. Krawczyk uderzył z 16 metrów w poprzeczkę, odbita piłka spadła wprost na głowę Daniela Ciechańskiego, który strzałem do pustej bramki dopełnił formalności. W 25 minucie groźnie było pod bramką Pogoni. Bartczak podał na wolne pole do Tomasiewicza, ten uderzył mocno w krótki róg, ale dobrze tego dnia dysponowany był Tobjasz, który sparował futbolówkę na róg. Kilka minut później Sylwester Buga zacentrował w „16”, tam Krawczyk zgrał do Roberta Pisarczuka, jednak ten będąc w dobrej sytuacji strzelił wysoko nad bramką. W doliczonym czasie gry uderzenie Bugi wślizgiem zablokował jeden z zawodników Legii.

Druga połowa bardzo dobrze rozpoczęła się dla biało-niebieskich. W 50 minucie Dmowski wyłożył piłkę Budze, a ten bardzo ładnym i mocnym strzałem w długi róg podwyższył na 2:0. Kilka minut później po dobrej akcji Legii Tomasiewicz nie potrafił wpakować piłki do sieci z bliskiej odległości. W 76 minucie Buga po indywidualnej akcji uderzył sprzed pola karnego, a Artur Haluch sparował piłkę na róg. Następnie Michał Kitliński wycofał futbolówkę do Adriana Dziubińskiego, ten uderzył mocno z pierwszej piłki i po raz kolejny dobrą interwencją popisał się bramkarz z Warszawy. Osiem minut przed końcem spotkania siedlczanie mogli dobić przeciwnika. Buga zagrał wzdłuż bramki do Bartosza Kaszubowskiego, a ten z dwóch metrów strzelił wprost w stojącego na linii bramkowej zawodnika Legii. Ostatecznie Pogoń II Siedlce po dobrym meczu zwyciężyła 2:0.

W ekipie Pogoni zagrali Kamil Dmowski i Mateusz Tobjasz, którzy w przeszłości byli zawodnikami młodzieżowych zespołów Legii Warszawa. Natomiast w teamie ze stolicy Polski wystąpił Cezary Michalak, który niegdyś był testowany w Pogoni.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w niedzielę 17 sierpnia o godzinie 17 na własnym boisku ze Startem Otwock.

09.08.14, 11:00 – Sulejówek (stadion MOS)

III liga: Legia II Warszawa – Pogoń II Siedlce 0:2 (0:1) Widzów: 100

Bramki: Daniel Ciechański 14, Sylwester Buga 50

Legia II: 1. Artur Haluch – 2. Jan Grzesik, 21. Wojciech Kochański, 5. Cezary Michalak, 7. Norbert Misiak – 16. Michał Bajdur, 29. Filip Karbowy (65, 13. Konrad Budek), 6. Kamil Kurowski, 20. Grzegorz Tomasiewicz (68, 18. Michał Suchanek), 17. Robert Bartczak (62, 24. Łukasz Turzyniecki) – 9. Kamil Anczewski

Pogoń II: 34. Mateusz Tobjasz – 8. Robert Kwiatkowski, 7. Daniel Dybiec, 22. Damian Guzek, 16. Łukasz Wójcik – 4. Robert Pisarczuk (46, 28. Michał Kitliński), 11. Adrian Dziubiński, 9. Sylwester Buga, 17. Piotr Krawczyk, 13. Kamil Dmowski (62, 15. Tomasz Nieścieruk) – 95. Daniel Ciechański (46, 23. Bartosz Kaszubowski)

Żółte kartki: Cezary Michalak 19, Konrad Budek 90 – Kamil Dmowski 52

Czerwona kartka: Cezary Michalak 64 (za drugą żółtą)

Sędzia: Patryk Adamczyk (Łódź)