sobota, 20 kwietnia 2024r.

Zaspana Pogoń II (fotogaleria)

Drugi zespół Pogoni Siedlce przegrał na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi 1:4.

Pierwsze minuty to wyrównana gra obu zespołów. W 10 minucie groźnie było pod bramką Pogoni, kiedy strzelał Kamil Hernik, ale dobra interwencją popisał się Mateusz Tobjasz. Pięć minut później Sebastian Olczak zacentrował w pole karne, a tam Bartosz Kaszubowski uderzył głową nad bramką. Po dwudziestu minutach gry po ciekawej akcji Pogoni II Siedlce Michał Kitliński trafił w słupek. W 23 minucie siedlczanie wyszli na prowadzenie. Kamil Dmowski strzelił z dystansu, golkiper gości sparował piłkę przed siebie, a nabiegający Wojciech Wocial uderzeniem z pierwszej piłki skierował futbolówkę do siatki. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Robert Pisarczuk dośrodkował w „16”, tam Kaszubowski głową strzelił w poprzeczkę. Chwilę później po uderzeniu Pisarczuka z narożnika pola karnego Paweł Młodziński sparował piłkę na róg. W doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli „bramkę do szatni”, a na listę strzelców wpisał się Zbigniew Obłuski, który po podaniu Arkadiusz Oziewicza pewnym strzałem pokonał Tobjasza.

Na drugą połowę siedlczanie chyba nie wyszli z szatni, ponieważ zespół Marcina Tomaszewskiego i Krzysztofa Pawlusiewicza popełniał błąd za błędem. Te pomyłki wykorzystali piłkarze Pilicy, którzy zdobyli trzy bramki. W 48 minucie Tobjasz źle wybił piłkę, którą przejął Oziewicz. 25-letni pomocnik wbiegł w pole karne, po czym zagrał do Konrada Rudnickiego, a ten pewnym strzałem wyprowadził Pilicę na prowadzenie. Dwie minuty później po stracie piłki przez biało-niebieskich na prawej stronie boiska Obłuski będąc przed polem karnym mocnym uderzeniem pod poprzeczkę zmienił stan meczu na 3:1. W 57 minucie Adrian Zawadka sfaulował piłkarza z Białobrzegów tuż przed polem karnym. Chwilę później wychowanek Pogoni Kamil Tomas strzałem w krótki róg umieścił piłkę w siatce. Po godzinie gry Kamil Matulka po indywidualnej akcji na skrzydle podał do Oziewicza, ten strzelił mocno na bramkę, ale dobrze futbolówkę sparował bramkarz z Siedlec. W doliczonym czasie gry przyjezdni mogli zdobyć drugą bramkę, jednak strzał Wociala w sytuacji sam na sam wybronił golkiper Pilicy. Po końcowym gwizdku sędziego siedlczanie schodzili z boiska przegrywając 1:4.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w niedzielę 24 sierpnia o godzinie 17 w Siedlcach z Radomiakiem Radom.

20.08.14, 17:30 – Siedlce (stadion miejski)

III liga: Pilica Białobrzegi – Pogoń II Siedlce 4:1 (1:1) Widzów: 150

Bramki: Zbigniew Obłuski 45+1, 50, Konrad Rudnicki 48, Kamil Tomas 57 – Wojciech Wocial 23

Pilica: 12. Paweł Młodziński – 3. Jacek Moryc, 7. Michał Janowski, 6. Kamil Ziemnicki (46, 6. Igor Jaszczak) – 11. Kamil Matulka (84, 22. Łukasz Krupnik), 16. Łukasz Jasikowski, 10. Arkadiusz Oziewicz (77, 18. Przemysław Jakóbiak), 21. Kamil Hernik, 20. Zbigniew Obłuski, 4. Kamil Tomas – 9. Konrad Rudnicki (72, 15. Marek Gołębiewski)

Pogoń II: 34. Mateusz Tobjasz – 4. Robert Pisarczuk, 7. Daniel Dybiec, 15. Adrian Zawadka (70, 19. Sebastian Krawczyk), 11. Aron Majczyna – 28. Michał Kitliński, 9. Sylwester Buga (67, 16. Tomasz Nieścieruk), 18. Sebastian Olczak, 13. Kamil Dmowski (61, 8. Hubert Tomalski) – 31. Wojciech Wocial, 23. Bartosz Kaszubowski (46, 95. Daniel Ciechański)

Żółte kartki: Konrad Rudnicki 21, Przemysław Jakóbiak po meczu – Wojciech Wocial 21, Robert Pisarczuk 25, Aron Majczyna 27

Czerwona kartka: Robert Pisarczuk 64 (za drugą żółtą)

Sędzia: Rafał Pajnowski (Warszawa)

Statystyki: Pilica Białobrzegi – Pogoń II Siedlce

Bramki: 4-1 (do przerwy 1-1)
Strzały: 15-19 (6-12)
Celne: 10-7 (2-5)
Faule: 8-7 (5-5)
Spalone: 4-3 (1-3)