sobota, 20 kwietnia 2024r.

Śladami pierwszej drużyny (fotogaleria)

W meczu 4 kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej rezerwy siedleckiej Pogoni zagrały na własnym boisku z Radomiakiem Radom. Siedlczanie zremisowali to spotkanie 0:0.

W wyjściowym składzie Radomiaka pojawili się dwaj byli piłkarze Pogoni: Chinonso Agu i Aleksiej Dubina. Pogoń od pierwszych minut zaczęła atakować. Już w trzeciej minucie Marcel Gąsior zacentrował w pole karne, a tam nabiegający Dawid Dzięgielewski wślizgiem uderzył nad bramką. Dziesięć minut później na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Wójcik, jednak dobrze interweniował Michał Kula.  Po pół godzinie gry Sebastian Olczak dośrodkował z rzutu rożnego w „16”, a głową niecelnie uderzał Adrian Zawadka. Kolejne minuty tej odsłony to wyrównana gra obu zespołów.

Początek drugiej połowy to ataki obu drużyn. W 50 minucie goście wyprowadzili kontrę trzech zawodników na dwóch, ale Krystian Puton zakończył całą akcję niecelnym uderzeniem. Kilka minut później sprzed pola karnego niecelnie strzelał Dzięgielewski. W 69 minucie po błędzie Daniela Dybca w dobrej sytuacji znalazł się wychowanek Pogoni grający w Radomiaku Daniel Barzyński, który strzelił w krótki róg, ale futbolówkę na korner sparował Mateusz Tobjasz. Kwadrans przed końcem spotkania Olczak zacentrował z rożnego, piłka przedłużona przez Dybca spadła pod nogi, który uderzył mocno po ziemi, ale po raz kolejny dobrze bronił golkiper Radomiaka. W ostatnich minutach dwie drużyny próbowały zdobyć zwycięską bramkę, jednak zabrakło dokładności przy wykończeniu akcji.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 30 sierpnia o godzinie 16 na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

24.08.14, 17:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

III liga: Pogoń II Siedlce – Radomiak Radom 0:0 Widzów: 500

Pogoń II: 34. Mateusz Tobjasz – 4. Robert Pisarczuk, 7. Daniel Dybiec, 15. Adrian Zawadka, 16. Łukasz Wójcik – 17. Piotr Krawczyk (60, 28. Michał Kitliński), 8. Marcel Gąsior (76, 14. Patryk Ciulak), 18. Sebastian Olczak, 31. Wojciech Wocial, 5. Hubert Tomalski (87, 23. Bartosz Kaszubowski) – 13. Dawid Dzięgielewski (60, 95. Daniel Ciechański)

Radomiak: 12. Michał Kula – 8. Jakub Cieciura, 4. Maciej Świdzikowski, 2. Aleksiej Dubina, 23. Adrian Karasek (76, 3. Wojciech Serodziński) – 7. Krystian Puton, 18. Chinonso Agu, 19. Marcin Radecki, 21. Dariusz Brągiel (60, 11. Daniel Barzyński) – 9. Leândro, 24. Szymon Stanisławski (59, 15. Przemysław Śliwiński)

Żółte kartki: Sebastian Olczak 20, Bartosz Kaszubowski 90+1 – Leândro 63

Sędzia: Michał Grocki (Warszawa)

Statystyki: Pogoń II Siedlce – Radomiak Radom