Pięć setów z Pekpolem

KPS Siedlce przegrał 2:3 w Mrozach w sparingowym meczu z Pekpolem Ostrołęka.

W pierwszych minutach spotkania lepiej prezentowali się siatkarze z Ostrołęki. KPS popełniał dużo błędów na przyjęciu, dlatego musiał praktycznie od początku gonić wynik. Srebrni medaliści I ligi poprzedniego sezonu doścignęli rywala w połowie seta (12:12). Druga faza premierowej partii należała ponownie do ostrołęczan, którzy wygrali 25:22.

Od początku drugiego seta na parkiecie zameldował się Arkadiusz Żakieta. Podopiecznym Sławomira Gerymskiego gra wyraźnie nie szła, więc próbowali oni wybić z uderzenia dobrze grających siatkarzy Pekpolu. Po asie serwisowym byłego zawodnika KPS Piotra Milewskiego na tablicy pojawił się niekorzystny dla siedlczan wynik 14:7. Drużyna Gerymskiego postawiła na ryzyko w polu zagrywki, co doprowadziło do emocjonującej końcówki. Set padł jednak łupem Pekpolu.

W trzeciej partii trenerzy KPS dokonali zmiany na pozycji libero. Koszulkę w innym kolorze niż reszta kolegów założył Jakub Guz, a Paweł Rejowski stał się przyjmującym. Po asie serwisowym tego drugiego siedlczanie wyszli na prowadzenie 10:7. Trzy akcje później było już jednak 10:10. KPS powrócił do 3-punktowej przewagi i kontrował ją do ostatnich piłek wygranego 25:22 seta.

Czwarty set zaczął się od wzajemnej wymiany ciosów. KPS szybko ustabilizował grę i zaczął budować przewagę. Przy stanie 11:6 dla siatkarzy z Siedlec o czas poprosił trener Andrzej Dudziec. Ostrołęczanie gonili wynik, ale KPS grał bardzo rozważnie i przede wszystkim unikał prostych błędów. Do czasu. Gra siedlczan siadła w końcówce, a przy prowadzeniu 21:20 swoich zawodników na krótką rozmowę wezwał Gerymski. Szczęście wróciło do KPS, co szczególnie widać było przy zdobyciu 23 punktu przez Tomasza Stańczuka. Fortuna nie opuściła siedlczan do końca partii.

Trenerzy po krótkiej rozmowie zdecydowali się na rozegranie tie-breaka. Ostatnia partia długo przebiegała w rytmie punkt za punkt, jednak w końcówce wyższość wykazał Pekpol.

26.08.14, 16:40 – Mrozy (hala GOSiR)
Sparing: KPS Siedlce – Pekpol Ostrołęka 2:3 (22:25, 23:25, 25:22, 25:22, 13:15)
KPS: 2. Jakub Guz, 7. Piotr Łukasik, 11. Kacper Popik, 14. Karol Butryn, 15. Mariusz Pruski, 16. Tomasz Stańczuk i 5. Paweł Rejowski (libero) oraz 1. Sebastian Matula, 9. Arkadiusz Żakieta, 17. Paweł Pietraszko

źródło: własne; foto: Grzegorz Walczak / KPS Siedlce