Odjazd w drugiej połowie (fotogaleria)

Beniaminek Tauron Basket Ligi Kobiet z Siedlec ma za sobą kolejną grę sparingową. MKK wygrał 94:66 z juniorami SKK.

Pierwsze pięć minut piątkowego sparingu upłynęło pod znakiem skutecznej gry w obronie obu zespołów. Dobrą formę w tym okresie prezentowała Amy Jaeschke, która zdobyła 6 punktów. Przez całą pierwszą kwartę wynik oscylował w okolicach remisu, jednak MKK wygrał tę część spotkania 23:19. Początek kolejnej odsłony to przewaga koszykarek, które podwoiły swoją przewagę punktową. Juniorzy SKK się nie poddali i doprowadzili do wyrównania 30:30. Do przerwy podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Todora Mollova wygrywały 39:36.

W trzeciej kwarcie MKK stopniowo powiększał różnicę pomiędzy zespołami. Juniorzy szybko przekroczyli limit fauli. Po seryjnie wykonywanych rzutach wolnych siedlczanki osiągnęły wynik 59:44. Przed ostatnią ćwiartką koszykarki prowadziły prawie dwudziestoma punktami. Świetnie w ostatniej kwarcie prezentowała się Jaeschke. Amerykańska centerka trafiła do kosza z trudnych pozycji, często łapiąc przy tym faule. MKK grał z dużym rozmachem w ataku, co pomogło osiągnąć 30-punktową przewagę. Ostatecznie siedlczanki wygrały 94:66.

Kolejny sprawdzian czeka na siedlczanki podczas turnieju w Łodzi, który odbędzie się w dniach 5-7 września.

29.08.14, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
Sparing: MKK Siedlce – SKK Siedlce (juniorzy) 94:66 (23:19, 16:17, 24:8, 31:22)
MKK: *Amy Jaeschke 21, Paulina Misiek 17, Olivia Tomiałowicz 14, Emina Demirović 13, *Eureka Brooks 10, *Magda Bibrzycka 9, Katarzyna Salska 6, *Elżbieta Mukosiej 3, Magdalena Mollov 1, Dominika Prochenka, *Anna Zarycka