Kaby warty trzech punktów (fotogaleria)

W meczu 6 kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej rezerwy Pogoni Siedlce podejmowały na własnym boisku Wartę Sieradz. Siedlczanie wygrali po bramce Kaby’ego 1:0.

Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów. Drugi zespół Pogoni próbował strzałów z dystansu, ale zabrakło dokładności. W 23 minucie było groźnie pod bramką Pogoni. Kamil Woźniak strzelił pod poprzeczkę i futbolówkę z problemami na róg sparował Mateusz Tobjasz. Chwilę później Kamil Dmowski zacentrował w pole karne, a tam Wojciech Wocial uderzył mocno z woleja, jednak bardzo niecelnie. W 27 minucie Marcin Paczkowski zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego i piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę. Dziesięć minut przed końcem pierwszej odsłony z dystansu obok bramki strzelił Piotr Kobierski.

Do drugiej połowy biało-niebiescy przystąpili z dwoma zmianami. Na placu gry pojawił się debiutujący Kaby oraz Daniel Ciechański. W 56 minucie szansę na zdobycie bramki miał właśnie wprowadzony Ciechański, jednak jego strzał w krótki róg obronił golkiper gości. Chwilę później Kaby zagrał do Ciechańskiego, a ten wolejem uderzył obok bramki. Kilkadziesiąt sekund później było gorąco pod bramką Pogoni. Piotr Kobierski podał do Woźniaka, ten uderzył głową z bliskiej odległości i dobrą interwencją na linii bramkowej popisał się Tobjasz. W 62 minucie Ciechański dośrodkował w pole karne, a tam Bartosz Kaszubowski uderzył głową w poprzeczkę. Dwanaście minut później Portugalczyk Kaby otrzymał piłkę przed polem karnym i i po chwili pewnym strzałem w długi róg wyprowadził siedlczan na prowadzenie.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w piątek 5 września na wyjeździe z Polonią Warszawa.

03.09.14, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

III liga: Pogoń II Siedlce – Warta Sieradz 1:0 (0:0) Widzów: 150

Bramki: Kaby 74

Pogoń II: 34. Mateusz Tobjasz – 4. Robert Pisarczuk (46, 95. Daniel Ciechański), 3. Michał Panufnik, 15. Adrian Zawadka, 16. Łukasz Wójcik – 5. Hubert Tomalski, 6. Marcin Paczkowski (46, 10. Kaby), 13. Kamil Dmowski (61, 28. Michał Kitliński), 31. Wojciech Wocial, 22. Damian Guzek – 23. Bartosz Kaszubowski (67, 19. Patryk Ciulak)

Warta: 1. Kamil Adamek – 22. Michał Pietras, 4. Cezary Pankowski, 8. Michał Łochowski, 16. Przemysław Sosnowski – 21. Michał Bogdan, 10. Piotr Kobierski, 7. Łukasz Mitek, 9. Kamil Woźniak (77, 13. Kamil Pluta), 14. Piotr Bartłoszewski (77, 2. Mikael Idzikowski) – 11. Marcin Kobierski

Żółte kartki: Wojciech Wocial 72, Michał Panufnik 75 – Michał Bogdan 26, Piotr Kobierski 31, Przemysław Sosnowski 64

13 odpowiedzi

1. Kaby moze namieszac, dobry technicznie i naprawde bardzo, bardzo szybki. Strzal tez ma niezly.

2. Przede wszystkim ma w odróżnieniu do naszych grajków bardzo dobry przegląd pola. Dużo widzi, gra szybką piłką (nie holuje jej jak debil), no i po podaniu wychodzi na pozycję a nie stoi.

3. Panowie, nie wyglądało to źle przynajmniej tyle ile widziałem, ale Tomalski i Guzek moim zdaniem też się wyróżniali na tle rywala zwłaszcza w pierwszej połowie, tylko pamiętajmy, że to III liga łódzko-mazowiecka i przeciwnik Warta Sieradz nie umniejszając tej drużynie też nie powalał, a nam trzeba zawodników I ligowych
    pzdr

4. Gral na srodku pomocy. Przygladalem sie tez w tym meczu Tobiaszowi i stwierdzam, ze jego komunikacja z obroncami i reszta druzyny jest na duzo wyzszym poziomie niz kozaka. Wystarczy ze krzyknie” ja” i obroncy zostawiaja mu pilke, ktora pewnie chwyta. Kiedy pilka jest rozgrywana w srodku to tez co chwile krzyczy ” plecy” albo „czas” czym napewno pomaga zawodnikom. Tego mi brakuje u kozaka.
    Slyszalem tez cos o jakims nowym napastniku, ktory ma zasilic Pogon, wie ktos cos wiecej o kogo chodzi? Podobno nie Polak. I ciekawe co z Tatajem i Kosiorem, ktory zszedl kontuzjowany ostatnio.
    Aha jeszcze jedno, na stadjonie, a wlasciwie przed stadionem, zamontowano dwa nowe kolowrotki, jeden dla sektorow ABC i drugi dla DEF.

5. To nagle juz odpowiada wszystkim, bo jeszcze w poniedziałek większość z nim jechała, wypominając ze nie gral,ze kto to w ogole jest?

Co z was za kibice? Jak krytykować to wywodów jest ze 30…
    Mamy dobry zespol i powinnismy tepić miedzy soba tych którzy tylko sie odzywają jak nie idzie!!!!

Pogon góra – na dobre i zle

6. Wybadać jak wygląda sprawa z Kanieckim z Lechii i zastanowić się nad nim, przed kontuzją prezentował się naprawdę b. dobrze

1. Człowiecze, okienko transferowe zamknęło się 1 września o 24-tej. Jakim cudem chciałbyś sprowadzać (i za co) kolejnych zawodników. Można w tym momencie sprowadzać i rejestrować zawodników którzy nie grali co najmniej rok w klubie w którym byli ostatnio zawodnikami, lub tzw.nowo zgłoszonych co w praktyce oznacza jedno i to samo. Że przez rok nie grali w piłkę i być może nie trenowali.

1. Wyraźnie napisałem „Wybadać jak wygląda sprawa z Kanieckim”, bo zdaję sobie sprawę, że okienko zamknięte, ale zawsze są „rożne furtki otwarte”… Z tego co wiem to nie grał jakiś czas w klubie bo się leczył, ale ile, co i jak to nie chce mi się w to zagłębiać, są odpowiedni ludzie, którzy się takimi rzeczami zajmują.

1. Kaniecki podpisał kontrakt z Wisłą Płock, mając zapewnione pieniądze na poziomie tych które otrzymywał w Lechii. Miał za to zapewnienie, że dostanie szanse bronienia. W Lechii walczył o miejsce z czterema bramkarzami. Takich pieniędzy ani uczciwej szansy w walce o miejsce w składzie nie dostałby w Pogoni. Poza tym Kaniecki dołączył do zespołu który będzie walczył o czołowe lokaty, a to ma przełożenie na zarobki. Pogoń (z obecnym trenerem)będzie zespołem walczącym o utrzymanie, więc perspektywa gry w Siedlcach nie jest interesująca dla poważnych zawodników.

7. Z tego co ja widzę, to akurat w przypadku tego zawodnika, pod informacją o jego sprowadzeniu jest więcej komentarzy pozytywnych. Zawodnik z taką przeszłością musi mieć wysokie jak na polską I ligę umiejętnośći. Przyczyną tego, że na tym etapie kariery znalazł się tu musi jakaś być. Póki co, nie pozostaje nam jednak nic innego niż cieszyć się i mieć nadzieję, że przyczyni się do lepszej gry Pogoni w czasie, w którym u nas będzie, a przypuszczam, że nie będzie to długi okres.