KPS triumfuje w Mrozach

KPS Siedlce w pierwszym przedsezonowym turnieju zgarnął główną nagrodę. Siedlczanie wzbogacili swoją kolekcję o Puchar Burmistrza Mrozów.

Rywalem siedlczan w drugim meczu Turnieju o Puchar Burmistrza Mrozów był Krispol Września. KPS przeważał przez całe spotkanie i odniósł zasłużone zwycięstwo bez straty seta. Pierwsza partia toczyła się rytmem punkt za punkt. W drugim secie przewaga podopiecznych Sławomira Gerymskiego nie podlegała dyskusji. W ostatniej odsłonie spotkania był podobnie, tyle że siedlczanie przy prowadzeniu 24:20 pozwolili sobie na chwilę dekoncentracji i wygrali trzecią partię „tylko” 25:23.

06.09.14, 12:00 – Mrozy
Turniej: KPS Siedlce Banki Spółdzielcze – Krispol Września 3:0 (25:22, 25:19, 25:23)
KPS: Sebastian Matula, Mariusz Pruski, Arkadiusz Żakieta,  Jan Fornal, Paweł Pietraszko, Piotr Łukasik i Jakub Guz (libero) oraz Konrad Borowski, Karol Butryn, Paweł Rejowski, Kacper Popik,  Tomasz Stańczuk

W ostatnim meczu dwudniowych zmagań w Mrozach KPS przegrał po 5-setowym boju z Wartą. Siatkarze z Zawiercia wygrali dwie pierwsze partie, ale potem do głosu doszli podopieczni Gerymskiego. Tie-break padł jednak łupem zawiercian, którzy wygrali najkrótszego z setów 15:8.

06.09.14, 19:00 – Mrozy
Turniej: KPS Siedlce Banki Spółdzielcze – Warta Zawiercie 2:3 (17:25, 22:25, 25:19, 25:20, 8:15)
KPS: Sebastian Matula, Jakub Guz, Konrad Borowski, Karol Butryn, Paweł Rejowski, Mariusz Pruski, Arkadiusz Żakieta, Jan Fornal, Kacper Popik, Paweł Pietraszko, Piotr Łukasik,  Tomasz Stańczuk

KPS wygrał Puchar Burmistrza Mrozów. Najlepszym rozgrywającym uznano Kacpra Popika, zaś wśród atakujących równych nie miał sobie Karol Butryn.