Zagięli Stal w trzech setach

W pierwszym dniu turnieju o puchar burmistrza Mrozów KPS Siedlce Banki Spółdzielcze pokonał zespół Stali Nysa 3:0. Na inaugurację Krispol Września okazał się lepszy od Warty Zawiercie.

Już początek spotkania pomiędzy KPS a Stalą zapowiadał wyrównany mecz. Co prawda niewielką przewagę zyskali siedlczanie (8:5), ale rywale szybko odrobili straty (10:10). Dzięki dobrej dyspozycji środkowych oraz atakującego Karola Butryna nasz zespół co chwilę odskakiwał na dwa-trzy punkty, jednak Stal ciągle potrafiła dogonić wynik. Tak było też w decydujących momentach, gdy obroniła trzy piłki setowe. Na szczęście czwartą pewnie wykorzystał Paweł Pietraszko i KPS wygrał 25:23.

Drugi set od mocnego uderzenia rozpoczęli gracze z Nysy (4:0). KPS długo nie mógł znaleźć sposobu na dogonienie rywala (10:6, 15:9). Dopiero nowy kapitan zespołu Jakub Guz zmobilizował naszych siatkarzy. Przy jego zagrywce od stanu 14:18 siedlczanie zdobyli pięć kolejnych punktów i wyszli na prowadzenie. W zaciętej końcówce z pomocą przyszedł blok i druga partia zakończyła się identycznym rezultatem jak pierwsza. 25:23 i 2:0 w setach.

W trzeciej odsłonie meczu Stal ponownie próbowała zdominować KPS już od pierwszych piłek (4:2), ale skutek był odwrotny. Bardzo dobra zagrywka Pawła Pietraszko i skuteczne kontry naszych graczy wyprowadziły ich na 11:5. Tak jak KPS gonił w drugim secie, tak w tej partii nie poddawali się zawodnicy z Nysy. Stopniowo odrabiali straty  i wyrównali w samej końcówce (21:21). Ostatnie akcje popisowo rozegrał jednak Piotr Łukasik – dwa bloki, atak i as zakończyły spotkanie (25:22).

Na pozycji libero w piątkowym meczu wystąpił Paweł Rejowski. Do drużyny nie dołączył jeszcze Jakub Zabłocki, ponieważ obecnie występuje na Mistrzostwach Europy Juniorów. Reprezentacja Jacka Nawrockiego spisuje się świetnie i w sobotę powalczy w finale imprezy. Do tej pory wygrała wszystkie mecze tracąc zaledwie cztery sety – trzy w fazie grupowej (w 5 spotkaniach) oraz jeden z Francją w półfinale. O złoto zagra z reprezentacją Rosji.

Natomiast w pierwszym pojedynku turnieju w Mrozach naprzeciw siebie stanęli dwaj przyjmujący, którzy w zeszłym sezonie walczyli ramię w ramię dla Siedlec. Krispol Września z Mateuszem Jasińskim zmierzył się z Wartą Zawiercie Radosława Zbierskiego. Zdecydowanie lepszy okazał się klub byłego kapitana KPS – Krispol zwyciężył 3:0.

05.09.14, 19:00 – Mrozy (hala sportowo-widowiskowa GOSiR)
KPS Siedlce Banki Spółdzielcze – Stal Nysa 3:0 (25:23, 25:23, 25:22)