wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Nie tym razem

Mecz kontrolny numer 3 przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem 2014/2015 zagrali w Tychach koszykarze SKK Siedlce. Podobnie jak dwa poprzednie, ten także zakończył się porażką SKK.

Pierwszego sparingowego zwycięstwa wyczekują koszykarze SKK (jak i ich kibice). Przyjdzie jeszcze na nie poczekać, bowiem w dzisiejszym meczu drużyna z Siedlec uległa w Tychach miejscowemu GKS (rywal SKK w I lidze) różnicą 14 punktów. Na półmetku spotkania na tablicy widniał remis (po 44). Drugą połowę lepiej zagrali gospodarze. Siedlczanie w trzeciej kwarcie dobrze bronili, ale byli nieskuteczni w przeciwieństwie do gospodarzy. W czwartej kwarcie wynik był sprawą otwartą, jednakże pojawiły się niecelne rzuty, co wobec czterech kontr graczy GKS było znamienne w skutkach, dzięki czemu końcowy wynik jest ostatecznie korzystny dla tyszan. W ekipie SKK nie zagrał leczący uraz kolana z meczu ze Zniczem, Marek Szumełda-Krzycki. Po drugiej stronie parkietu w barwach GKS zaprezentowali się byli gracze SKK: Radosław Basiński i Tomasz Deja, którzy trzeba przyznać, byli mocnymi punktami swojej drużyny.

Już jutro SKK zagra kolejny sparing. Nasi koszykarze nie będą musieli się za daleko przemieszczać, bowiem wybiorą się do Sosnowca na konfrontację z Zagłębiem – ligowym rywalem. Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Sympatyków z Siedlec na pewno nie trzeba będzie długo zachęcać na przybycie w piątek na godz. 17.30 do hali ARMS, w której podopieczni Wiesława Głuszczaka i Kamila Sulimy zmierzą się z II-ligowcem – AZS UMCS Lublin. Kolejne terminy sparingów to: 13 września – mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim z Rosą II Radom, 16 września – spotkanie w Łowiczu z Księżakiem i 19-20 września – Turniej Mazovia Cup. Liga startuje w weekend 27-28 września.

09.09.14, 18:00 – Tychy
Sparing: GKS Tychy – SKK Siedlce 82:68 (23:19, 21:25, 13:7, 25:17)

GKS Tychy: Jakub Fenrych 13, Jakub Garbacz 13, Radosław Basiński 12, Tomasz Deja 10, Piotr Hałas 9, Mariusz Markowicz 9, Marceli Dziemba 8, Paweł Olczak 4, Rafał Sebrala 4, Arkadiusz Biel, Wojciech Zub.

SKK: Łukasz Ratajczak 16, Karol Dębski 15, Rafał Sobiło 14, Kamil Gawrzydek 6, Paweł Kowalczuk 6, Kamil Michalski 5, Aaron Weres 4, Kamil Sulima 3, Wojciech Osiński 2, Mateusz Bal.