Nowy sezon piłkarek (fotogaleria)

Podopieczne Michała Strzałkowskiego rozpoczęły nowy sezon. W inaugurującym III ligę meczu pokonały Start Otwock 6:2, a następnie uległy w ligowym starciu Wildze Garwolin 0:5. W środowym spotkaniu pucharowym przegrały z KS Raszyn 1:13.

Odmłodzona drużyna Pogoni, zagrała w nowych strojach z debiutantem w piłce kobiecej – Startem Otwock. Mecz rozpoczął się z lekką przewagą gospodyń. W 23 minucie gry Pogonistki straciły pierwszą bramkę, ale minutę po tym kapitan zespołu Olga Białkowska zdobyła po rajdzie przez połowę boiska wyrównującą bramkę. Od tego momentu gra nabrała rozmachu, uwidoczniła się przewaga Pogoni. W 28 minucie za sprawą celnego uderzenia przez Weronikę Szpurę siedlczanki wyszły na prowadzenie. Trzy minuty później, po błędzie obrońców szybkim rajdem popisała się zawodniczka gospodarzy strzelając bramkę w sytuacji sam na sam z Olgą Kuryłek. Kiedy wydawało się, że mecz do przerwy zakończy się remisem, znowu bramkę z rzutu wolnego zdobyła Olga Białkowska. Po zmianie stron, w 42 minucie doskonałe zagranie Mileny Radzikowskiej wykorzystała Patrycja Dąbkowska i było 4:2. Od tej chwili uwidoczniła się nieznaczna przewaga naszych piłkarek. Zespół Pogoni dwukrotnie uratowała od utraty bramki powracająca po długiej kontuzji Olga Kuryłek. Przy dużej przewadze w końcowej części meczu dwie bramki dorzuciła w 46 i 78 minucie Białkowska. Debiut nowych zawodniczek wypadł dobrze na tle zespołu z Otwocka.

W drugiej połowie doszło do dwóch groźnie wyglądających kontuzji obrońcy Mileny Kupy oraz pomocniczki Agnieszki Michalak, które prawdopodobnie nie zagrają w tym roku. Kontuzje te zakończyły się wizyta w szpitalu w Otwocku. Obie zawodniczki doznały skręcenia kostek oraz stłuczenia nogi.

23.08.14, 11:00 – Otwock

III liga: Start Otwock – Pogoń Siedlce 2:6 (2:3)

Bramki dla Pogoni: Olga Białkowska 24, ?, 46, 78, Weronika Szpura 28, Patrycją Dąbkowska 42

Dwa tygodnie później siedlczanki na własnym boisku zagrały z Wilgą Garwolin. Niestety mecz zakończył się porażką podopiecznych Michała Strzałkowskiego 0:5.

06.09.14, 11:30 – Siedlce (stadion ARMS)

III liga: Pogoń Siedlce – Wilga Garwolin 0:5

W ostatnią środę piłkarki MKS Pogoń Siedlce rozegrały mecz w pierwszej rundzie mazowieckiego Pucharu Polski z II-ligowym KS Raszyn. Był to kolejny sprawdzian młodego zespołu Pogonistek grających w III lidze kobiet. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem przyjezdnych 13:1 (2:1). Z przebiegu spotkania do przerwy piłkarki z Siedlec zagrały w podstawowym składzie bez bramkarki Olgi Kuryłek, Weroniki Szpury i leczących kontuzje: Agnieszki Michalak i Mileny Kupy. Zespół odmłodzony do przerwy prowadził równorzędną grę. Pierwszą bramkę w meczu zdobyła niezawodna Olga Białkowska (5 minuta). Do przerwy zawodniczki z Raszyna zdobyły dwie bramki i prowadziły 2:1. Po przerwie mając na uwadze trudne spotkanie w sobotę z Tygrysem Huta Mińska nastąpiły znaczne zmiany w drużynie Pogoni, gdzie zadebiutowały nowe przyszłościowe zawodniczki.

Następne spotkanie III ligi kobiet siedleckie piłkarki rozegrają na wyjeździe z kandydatem do awansu – Tygrysem Huta Mińska (sobota, godzina 14:00)

10.09.14, 16:30 – Siedlce (stadion ARMS)

PP MZPN: Pogoń Siedlce – KS Raszyn 1:13 (1:2)

Bramka dla Pogoni: Olga Białkowska 5

Pogoń: Justyna Romańska – Olga Białkowska, Monika Plebańska, Beata Jaroszuk – Izabela Boruc, Małgorzata Bareja, Milena Radzikowska – Patrycja Dębkowska, Ada Adamska, Katarzyna Policińska. Grały także: Aleksandra Staręga, Aleksandra Król, Wioletta Kolo, Julia Marciszewska, Paulina Kobylińska