Niemiła niespodzianka (fotogaleria)

Rugbiści siedleckiej Pogoni wygrali z beniaminkiem Ekstraligi Juvenią Kraków. Wynik nie jest niespodzianką, ale już rozmiar zwycięstwa tak – i to niemiłą.

Pogoń do meczu z Juvenią przystąpiła bez kilku podstawowych zawodników. Pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył Mateusz Lament z rzutu karnego. Przez kolejne kilka minut gra toczyła się w strefie środkowej i brakowało skutecznych zagrań w ofensywie. Lament z dwóch kolejnych karnych prób wykorzystał jedną, ale postawa Pogoni nie powalała na kolana. W grze drużyny Andrzeja Kozaka irytowały proste błędy, które przeszkadzały w złapaniu właściwego rytmu. W ostatnich minutach pierwszej połowy niespodziewanie do głosu doszli goście, jednak nie zapisali punktów na swoim koncie.

Gospodarze w drugiej połowie szukali przyłożeń niezbędnych do zdobycia punktu bonusowego, ale na efekty trzeba było poczekać aż do 60 minuty, kiedy akcję 5+2 zaliczyli Rafał Biernacki i Lament. Juvenia czuła się nieźle na siedleckim terenie i ruszyła do odrabiania strat. Po karnym przyłożeniu i podwyższeniu rugbiści z grodu Kraka doprowadzili do wyniku 13:7 dla miejscowych. Siedlczanie bez nadziei na zakładane wysokie zwycięstwo nie zdołali poprawić rezultatu.

Kolejnym rywalem Pogoni będzie Arka Gdynia. Do starcia z utytułowanym rywalem dojdzie w sobotę 20 września o 16.

13.09.14, 18:15 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Juvenia Kraków 13:7 (6:0)
Punkty: Mateusz Lament 8 (2 K, pd), Rafał Biernacki 5 (P) – Maciej Bielawski 5 (P – karne), Bartłomiej Sierant 2 (pd)
Pogoń: 1. Paweł Krasuski, 2. Adrian Chróściel, 3. Sebastian Mróz, 4. Dawid Dybowski, 5. Kamil Łódzki, 6. Norbert Kargol, 7. Rafał Biernacki, 8. Marek Mirosz, 9. Jakub Bobruk, 19. Tomasz Gołąb, 11. Mateusz Lament, 12. Artiem Hlynka, 13. Przemysław Rajewski, 14. Bartek Nasiłowski, 15. Michał Węzka. Grali także: 16. Sebastian Krupa, 17. Hubert Wójtowicz, 21. Daniel Paczóski, 25. Dawid Rajewski
Juvenia (wyjściowy): 22. Maciej Bielawski, 2. Jerzy Głowacki, 1. Adam Grabski, 4. Piotr Zemła, 3. Mateusz Ingarden, 6. Mariusz Knowa, 7. Jakub Jasiński, 5. Marcin Grzesiak, 20. Grzegorz Gołębiowski, 10. Bartłomiej Sierant, 11. Konstanty Soboliew, 18. Maciej Sokołowski, 13. Jarek Knowa, 14. Grzegorz Zawojski, 15. Artur Fursenko

Żółte kartki: Artiem Hlynka, Mateusz Lament