Mirecki i spółka rozbili rezerwy (fotogaleria)

Rezerwy Pogoni Siedlce zmierzyły się na własnym boisku z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Biało-niebiescy przegrali to spotkanie 0:3.

Pierwsza połowa to wyrównana gra obu zespołów. W 27 minucie bardzo dobrą okazję na zdobycie gola mieli przyjezdni. Marcin Mirecki zacentrował w pole karne, a tam z kilku metrów głową nad bramką strzelał Mateusz Milczarek. Sześć minut później Szymon Wiejak niecelnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mireckiego. W 38 minucie Mirecki zagrał na wole pole do Macieja Prusinowskiego, a ten pewnym strzałem z pierwszej piłki wyprowadził Lechię na prowadzenie. Cztery minuty przed końcem połowy Michał Kitliński będąc w polu karnym uderzył wysoko nad bramką. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy golkiper przyjezdnych sfaulował Kitlińskiego w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał „11”. Chwilę później 19-latek opuścił plac gry na noszach.

Do drugiej odsłony biało-niebiescy przystąpili z dwoma zmianami. Na placu gry pojawił się debiutujący Robert Śmigielski oraz Dawid Dzięgielewski. W 56 minucie zespół z Tomaszowa Mazowieckiego podwyższył prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Mirecki, który pokonał Mateusz Tobjasza strzałem z ostrego kąta w długi róg. Chwilę później Dzięgielewski uderzył z dystansu tuż obok bramki. W 62 minucie Daniel Ciechański strzelił z 20 metrów w słupek. Trzy minuty przed końcem meczu było bardzo groźnie pod bramką Lechii. Siedlczanie strzelali kilkukrotnie, ale szczęśliwie bronili się goście. Kilkadziesiąt sekund później po błędzie Pogoni II Siedlce w defensywie Mirecki z kilku metrów po raz drugi wpakował futbolówkę do siatki. W doliczonym czasie gry Dzięgielewski uderzył z rzutu wolnego z linii pola karnego mocno, ale nad bramką.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra już w najbliższą środę 17 września na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

14.09.14, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

III liga: Pogoń II Siedlce – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (0:1) Widzów: 120

Bramki: Maciej Prusinowski 38, Marcin Mirecki 56, 88

Pogoń II: 34. Mateusz Tobjasz – 16. Łukasz Wójcik, 3. Michał Panufnik (46, 17. Robert Śmigielski), 15. Adrian Zawadka (73, 9. Sylwester Buga), 22. Damian Guzek – 5. Hubert Tomalski, 6. Marcin Paczkowski, 13. Kamil Dmowski, 28. Michał Kitliński (45+3, 8. Marcel Gąsior)  – 23. Bartosz Kaszubowski (46, 21. Dawid Dzięgielewski), 95. Daniel Ciechański

Lechia: 1. Artur Holewiński – 17. Mateusz Matysiak,  4. Kamil Cyran, 5. Łukasz Matuszczyk, 24. Mateusz Milczarek – 25. Szymon Wiejak (90, 19. Klaudiusz Król), 2. Łukasz Pierzyński (77, 11. Michał Iwańczuk), 8. Wiktor Żytek, 9. Jardel (83, 23. Daniel Potakowski), 20. Maciej Prusinowski (74, 14. Dawid Stańdo) – 7. Marcin Mirecki

Żółte kartki: Michał Panufnik 44 – Łukasz Matuszczyk 81, Daniel Potakowski 84, Artur Holewiński 90+3

Sędzia: Artur Mital (Ciechanów)