Kolarskie finałowe rozstrzygnięcia w naszym mieście (fotogaleria)

Siedlce po raz pierwszy było gospodarzem finału Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym, który odbył się w dniach 13-14 września.

Finał Pucharu Polski w kolarstwie szosowym rozpoczął się w Siedlcach od jazdy indywidualnej na czas.

Znakomicie na 15-kilometrowej trasie pojechała juniorka Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), która była najlepsza w zmaganiach elity. 5 sekund straciła do niej Natalia Radzicka (UKS Jedynka Limaro Kórnik), która również ściga się w kategorii juniorka. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła Martyna Klekot (BDC Unipol Częstochowa).

W juniorach (18,4km) najszybszy był Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki). Pokonał on Patryka Góreckiego (Dazar Olimpic Piaseczno) oraz Kamila Zawistowskiego (GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki).

Szymon Krawczyk (KTK Kalisz) wygrał w kategorii junior młodszy (10km), a zaledwie 1 sekundę stracił do niego Piotr Pękala (KS Pogoń Mostostal Puławy). O 4 sekundy gorszy czas, „wykręcił” kolega Krawczyka z grupy, Dawid Czubak.

Nikola Różyńska (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) nie miała sobie równych w czasówce juniorek młodszych. Na 10 kilometrowej trasie zanotowała czas aż o 25 sekund lepszy od drugiej, Karoliny Lipiejko (również ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz). Trzecia była Ewelina Sikora (WLKS Krakus Czaja).

Wyniki – juniorka młodsza

Wyniki – junior młodszy

Wyniki – junior

Wyniki – kobiety open

Jazda indywidualna na czas

W niedzielę rozegrano wyścig ze startu wspólnego w Siedlcach.

Zwycięstwem, Puchar Polski zakończyła Alicja Ratajczyk (UKS Jedynka Limaro Kórnik). W wyścigu elity kobiet była ona najszybsza w 4-osobowym sprincie. Pokonała ona zwyciężczynię sobotniej czasówki, najlepszą z juniorek Darię Pikulil (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Monikę Krawczyk (Mayday Team MKS Start Lublin) oraz Magdalenę Plich (BDC Unipol Częstochowa). Dwie juniorki, Nikol Płosaj (UKS Jedynka Limaro Kórnik) i Agnieszka Skalniak (KK Tramwajarz Łódź) przyprowadziły peleton.

Brązowy medalista Szosowych Górskich Mistrzostw Polski, Jakub Działowy (WLKS Krakus BBC Czaja) triumfował w juniorach. Na metę wpadła 3-osobowa grupka, a Działowy pokonał na finiszu Adama Smolińskiego (KKS Ciechanów) i Stanisława Aniołkowskiego (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki).

Po wygranej w czasówce, Nikola Różyńska (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) zwyciężyła także w wyścigu ze startu wspólnego juniorek młodszych. Była zdecydowanie najszybsza z dużej grupy. Na podium weszła również jej koleżanka z drużyny, Ewa Fajkowska oraz Magdalena Zielińska (UKS Sokół Kęty).

Dawid Czubak (KTK Kalisz) wygrał po solowej akcji w kategorii junior młodszy. 9 sekund za nim zameldowała się 3-osoba grupka, w kolejności Piotr Pękala, Krzysztof Kucio (obaj KS Pogoń Mostostal Puławy), Szymon Krawczyk (KTK Kalisz).

Start wspólny

Głównym organizatorem finału Pucharu Polski w kolarstwie szosowym była Agencja Rozwoju Miasta Siedlce.

źródło: własne / PZKol; foto: Maciej Sztajnert