Brakuje ognia w ofensywie (fotogaleria)

W meczu medalistów Ekstraligi rugby w minionym sezonie lepsza okazała się Arka.

W poprzednich rozgrywkach obie ekipy zderzyły się na etapie półfinału. Nad Pogonią długo ciążyło fatum Buldogów, ale w sezonie 13/14 w najważniejszym momencie udało się je przełamać. Arka w ostatnich sezonach była utożsamiana w Siedlcach z Robertem Andrzejczukiem. Na mecz 4 kolejki wychowanek Pogoni nie wybiegł na murawę w żółto-niebieskiej koszulce, gdyż po szesnastu latach gry zdecydował się zakończyć karierę. Innym znanym siedleckim kibicom zawodnik w gdyńskiej piętnastce był za to Ukrainiec Władysław Grabowski.

Pogoń od pierwszego gwizdka sędziego ruszyła do przodu. W 2 minucie z rzutu karnego punkty dla gospodarzy zdobył Wojciech Piotrowicz. Siedlczanie przeważali w pierwszym kwadransie, ale Arka zdołała wyrównać. Wyczyn Piotrowicza po stronie gdynian powtórzył Szymon Sirocki, doprowadzając tym samym do remisu 3:3. Buldogi pokazały zęby kilka chwil później, gdy koronkową akcję przyłożeniem wykończył Radosław Rakowski. W 22 minucie przewagę gości kopem z karnego zmniejszył Piotrowicz. Karne to za mało na gdynian. Po pół godzinie po akcji 5+2 rugbiści z Trójmiasta wyszli na prowadzenie 15:6. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy nie przyniosło zmiany rezultatu.

Tuż po wznowieniu gry Sirocki minął defensorów Pogoni jak pachołki i przyłożył, a po chwili podwyższył, po czym na tablicy pojawił się wynik 22:6. W 45 minucie nadzieje siedlczan odżyły po „piątce” Przemysława Rajewskiego i podwyższeniu Piotrowicza. Podopieczni Andrzeja Kozaka liczyli na odrobienie strat, grając w przewadze liczebnej, ale skończyło się na marzeniach. Nie dość, że goście zdobyli kolejne punkty z karnego, to jeszcze żółte kartki obejrzeli Piotrowicz i Tomasz Gołąb. Arka wykorzystała osłabienie gospodarzy i po czwartym przyłożeniu w meczu osiągnęła rezultat 32:13. W końcówce zwycięstwo gdynian przypieczętował Rafał Szrejber.

Za tydzień siedlczanie wyjadą do Łodzi, gdzie zmierzą z Budowlanymi.

20.09.14, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Arka Gdynia 13:39 (6:15)
Punkty: Wojciech Piotrowicz 8 (2 K, pd), Przemysław Rajewski 5 (P) – Szymon Sirocki 12 (P, K, 2 pd), Radosław Rakowski 10 (2 P), Tomasz Stępień 7 (K, 2 pd), Rafał Kwiatkowski 5 (P), Rafał Szrejber 5 (P)
Pogoń: 1. Hubert Wójtowicz (75, 17. Paweł Tokarski), 2. Adrian Chróściel (78, 16. Sebastian Krupa), 3. Sebastian Mróz, 4. Dawid Dybowski (71, 22. Kamil Łódzki), 5. Paweł Antoszczuk (78, 18. Dawid Rajewski), 6. Norbert Kargol, 7. Rafał Biernacki, 8. Marek Mirosz, 9. Jakub Bobruk (78, 23. Konrad Szupłak), 10. Wojciech Piotrowicz, 11. Bartosz Nasiłowski, 12. Tomasz Gołąb, 13. Artiem Hlynka, 14. Przemysław Rajewski (78, 21. Mateusz Dąbrowski), 15. Michał Węzka
Arka: 1. Daniel Bartkowiak, 2. Jacek Wojaczek, 3. Radosław Bysewski (78, 19. Oskar Zypper), 5. Władysław Grabowski, 4. Daniel Podolski (61, 16. Piotr Bojke), 6. Rafał Kwiatkowski, 8. Paweł Dąbrowski, 7. Kazimierz Raszpunda (41, 17. Arkadiusz Zdunek), 9. Łukasz Szostek (78, 23. Mateusz Dąbrowski), 10. Tomasz Stępień, 14. Szymon Sirocki, 12. Rafał Szrejber, 13. Wiktor Zaradzki (74, 22. Mateusz Szyc), 11. Radosław Rakowski, 24. Kamil Simionkowski (70, 21. Mateusz Plichta)

Żółte kartki: Kamil Simionkowski 50 – Wojciech Piotrowicz 58, Tomasz Gołąb 62, Mateusz Dąbrowski 80