Siedleccy lekkoatleci pokazują klasę

Minione dni dały lekkoatletom Pogoni Siedlce i WLKS Siedlce-Nowe Iganie wiele powodów do radości, a wszystko za sprawą udanych występów w różnego rodzaju zawodach.

15 września w Warszawie rozegrano Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Reprezentanci WLKS i Pogoni zajmowali w nich wysokie lokaty.

W rywalizacji na 300 m najlepszy czas osiągnął Konrad Pluta z MKS Pogoń Siedlce (37.12). W biegu sztafetowym 4×100 m jako pierwsza do mety dotarła sztafeta Pogoni w składzie: Dariusz Grodzicki, Konrad Pluta, Jan Konopka i Kamil Głuchowski (46.29). Pierwsze miejsce w biegu na 1000 m zajął lekkoatleta WLKS Siedlce-Nowe Iganie Patryk Kocak (2:46.92). Za jego plecami do mety dobiegł Jakub Szymański z Pogoni (2:52.33). Drugie miejsce przypadło także Kamilowi Głuchowskiemu (Pogoń) w rywalizacji na 100 m (11.80) i Sylwii Płatek (WLKS) w biegu na 600 m (1:44.57). Siostra Sylwii, Aneta uplasowała się na trzeciej pozycji w biegu dwukrotnie krótszym (43.63).

O podium otarli się: Julia Maksymiak (Pogoń), która biegła na 600 m (1:44.75) i Łukasz Paprocki (WLKS) startujący w kategorii skoku wzwyż (1.65).

13 września w Katowicach odbyły się zawody w chodzie sportowym, w których rywalizowali zawodnicy WLKS Siedlce-Nowe Iganie.