MKK drugi w Ostrowie Wielkopolskim

Po ograniu I-ligowców MKK zakończył turniej w Ostrowie Wielkopolskim na drugim miejscu.

W sobotę podopieczne Todora Mollova i Arkadiusza Mazurkiewicza wygrały z gospodyniami. Mierząca w awans do ekstraklasy Ostrovia nie była w stanie przeciwstawić się siedlczankom. MKK już w pierwszej połowie wypracował na tyle dużą przewagę, że po przerwie w kwestii wyniku już nic złego nie mogło się stać.

20.09.14, 19:00 – Ostrów Wielkopolski
Turniej: Ostrovia Ostrów Wielkopolski – MKK Siedlce 61:90 (12:23, 18:31, 18:17, 13:19)
MKK: 5. Amy Jaeschke 17, 13. Anna Zarycka 16, 21. Elżbieta Mukosiej 14, 12. Heather Butler 11, 10. Magda Bibrzycka 10, 4. Eureka Brooks 9, 11. Olivia Tomiałowicz 8, 24. Dominika Prochenka 3, 15. Magdalena Mollov 2, 9. Katarzyna Salska

Ostatnim rywalem MKK podczas 3-dniowego turnieju był Lider Swarzędz. I-ligowiec przez całą pierwszą połowę dotrzymywał kroku siedlczanek. Dopiero po przerwie beniaminek TBLK wykazał swoją niezaprzeczalną wyższość. Ostatecznie siedlczanki wygrały 93:62 i ukończyły zmagania na 2 miejscu. Puchar za zwycięstwo pojechał do Konina. Basket w ostatnim meczu miał zagrać z Ostrovią, ale niemające szans na końcowe zwycięstwo gospodynie oddały ostatnie spotkanie walkowerem…

21.09.14, 10:30 – Ostrów Wielkopolski
Turniej: Lider Swarzędz – MKK Siedlce 62:93 (20:20, 15:25, 15:22,12:26)
MKK: 13. Anna Zarycka 24, 21. Elżbieta Mukosiej 18, 4. Eureka Brooks 17, 5. Amy Jaeschke 17, 10. Magda Bibrzycka 14, 12. Heather Butler 3, 15. Magdalena Mollov, 11. Olivia Tomiałowicz, 24. Dominika Prochenka

Na turnieju trenerzy MKK musieli sobie radzić bez Eminy Demirović, Pauliny Misiek i Katarzyny Salskiej, które zmagają się z urazami. Celem na najbliższy tydzień jest postawienie zawodniczek na nogi i rozegranie ostatnich sparingów przed ligą. W piątek siedlczanki na hali ARMS w Siedlcach zmierzą się z Polonią Warszawa.