Mistrzostwa UKS z udziałem Rawy (fotogaleria)

Ogólnopolskie Spotkania Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach na nartorolkach, czyli w skrócie Mistrzostwa Polski UKS gościły w Marklowicach. W zawodach rywalizowali narciarze UKS Rawa Siedlce.

W zawodach startowali narciarze w kategoriach: junior/ka E (’03 i młodsi), junior/ka D (’02’01) na dystansie 2 kilometrów i junior/ka C (’00’99) , którzy pobiegli 4 kilometry.

Najmłodszą startująca kategorią wiekową byli juniorki/rzy E czyli urodzeni w roku 2003 i młodsi, którzy mają do pokonania dystans 2 kilometrów. Wśród dziewczynek zwyciężyła Oliwia Chlebicka z Grupy Oscar Tomaszów Lubelski w czasie 6:49,9 minuty. 9,3 sekundy straty zanotowała druga na mecie, koleżanka klubowa Oliwii Karina Probola. Trzecie miejsce zajęła Rozalia Prokurat z UKS Rawa Siedlce. Ósme miejsce zajęła Alicja Nowińska (UKS Rawa).

W biegu chłopców tej kategorii „dyplomową” szóstkę zamykał zawodnik UKS Rawa Siedlce Kacper Pietrak. Za nim uplasował się Michał Okniński. Wśród sklasyfikowanych był także 8-latek Maciej Kiełczykowski (wszyscy UKS Rawa).

WYNIKI JUNIOR/KA E

W kategorii juniorek D (’01’02) zawodniczki UKS Rawy zajmowały następujące lokaty: szesnastą Marta Niedziółka, siedemnastą Diana Myrcha, a osiemnastą Zuzanna Hawryluk.

WYNIKI JUNIORKA D

W kat. junior D piąta lokata dla Jakuba Kiełczykowskiego z UKS Rawa Siedlce.

WYNIKI JUNIOR D

W biegu na dystansie 4 kilometrów w kat. junior C (’00’99) piąte miejsce zajęła Kamila Borkowska , dziesiąte Justyna Stefaniuk, dwunaste Marcelina Boguszewska, osiemnaste Monika Sołoniewicz, a dwudzieste Oliwia Pawełko (wszystkie UKS Rawa).

WYNIKI JUNIORKA C

W kat. junior C na dystansie 4 kilometrów piąte miejsce dla Mateusza Posiadały, dziewiąte dla Mateusza Oknińskiego, piętnaste dla Bartosza Pawluka, osiemnaste dla Karola Filipka.

WYNIKI JUNIOR C

Po rywalizacji stylem klasycznym, na drugi dzień w Marklowicach rywalizowano stylem dowolnym.

Jako pierwsi na trasie pojawili się najmłodsi zawodnicy z kategorii junior/juniorka E, którzy rywalizowali na dystansie 2 km. Szósta była Rozalia Prokurat UKS Rawa Siedlce, a piętnasta Alicja Nowińska.

WYNIKI JUNIORKA E

Wśród chłopców w kat. junior E ósme miejsce zajął Kacper Pietrak, dziesiąte Michał Okniński, a dwunaste Maciej Kiełczykowski.

WYNIKI JUNIOR E

W kat. juniorek D dziewczęta miały do pokonania dystans 2 razy dłuższy czyli 4 km. Dwudziesta była Diana Myrcha, dwudziesta druga Marta Niedziółka, a dwudziesta trzecia Zuzanna Hawryluk.

W kat. junior D czternasty był Piotr Sobiczewski, szesnasty Jakub Kiełczykowski, zaś osiemnasty Maciej Krajcer.

Kolejna grupa miała do pokonania dystans 6 km. Wśród juniorek C szóste miejsce zajęła Kamila Borkowska , ósme Justyna Stefaniuk, piętnaste Marcelina Boguszewska, szesnaste Monika Sołoniewicz, a dwudzieste drugie Oliwia Pawełko (wszystkie UKS Rawa).

W kat. junior C na dystansie dziewiąte miejsce dla Mateusza Posiadały, siedemnaste dla Karola Filipka, dziewiętnaste dla Mateusza Oknińskiego, dwudzieste drugie dla Bartosza Pawluka.

źródło: własne / skipol / PZN; foto: skipol