Maciej Staręga – w nartorolkach potęga (fotogaleria)

W niedzielę 21 września w Marklowicach finiszował tegoroczny cykl Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Był to ostatni bieg zaliczany do klasyfikacji nartorolkowego Pucharu Polski.

Zawody w Marklowicach nosiły nazwę „Puchar Śląska w Biegach na Nartorolkach” i były zaliczane do Silesia Rollski Tour. Rywalizacja toczyła się w kategoriach Senior/ka, Junior/ka A oraz Junior/ka B na dystansach 12 km (panowie) i 8 km (panie) techniką dowolną.

Dwa pierwsze miejsca w kategorii senior zajęli podopieczni trenera Janusza Krężeloka – na miecie jako pierwszy zameldował się Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce), a 30,4 sekundy po nim finiszował Sebastian Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka). Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Czech Jan Barton (+ 35,1 sek). Panowie rywalizowali na dystansie 12 kilometrów. Dwunasty był Damian Duk.

Wśród juniorek A z czasem zwyciężyła Katarzyna Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski. Szóste miejsce zajęła Joanna Bronisz (UKS Rawa).

Najlepsza w grupie juniorek B okazała się Agata Warło UMKS Marklowice. Siódma była Anna Bielecka, dziesiąta Małgorzata Tarkowska.

Juniorzy B rywalizowali na dystansie 12 km. Triumfował Wojciech Fojcik UMKS Marklowice o ponad pół minuty wyprzedzając drugiego Arkadiusza Posiadałę UKS Rawa Siedlce. Sklasyfikowany na miejscu trzecim Mikołaj Michałek MKS Istebna stracił do zwycięzcy przeszło minutę. Ósmy był Patryk Borkowski, szesnasty Tomasz Filipek, dwudziesty trzeci Krystian Pietrak.